Deprem Travma Psikolojisi

ŞOFÖRLERE ÖFKE KONTROLÜ

ŞOFÖRLERE ÖFKE KONTROLÜ

DHA

Ankara'da eğitim semineriyle 2 bin minibüsçü esnafı öfke kontrolü, stres yönetimi ve halkla ilişkiler alanında eğitildi.

Ankara Minibüsçüler Odası Başkanı Hacı Bekir Gani, bu yıl içinde ikincisi düzenlenen eğitim semineriyle 2 bin minibüsçü esnafı "öfke kontrolü", "stres yönetimi" ve "halkla ilişkiler" alanında eğitildiğini söyledi.

Gani, oda başkanlığı olarak, 28 Eylül-20 Kasım 2009 tarihleri arasında ikincisi düzenlenen eğitim seminerinin başarıyla tamamlandığını bildirdi.

Bu çerçevede 2 bin minibüsçü esnafı ve şoförün Gazi Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından etkili iletişim, insan ilişkileri iyileştirme, öfke kontrolü ve stres yönetimi, konularında dersler verildiğini bildiren Gani, şunları kaydetti:

"Bu yıl içinde ikincisi düzenlenen eğitim semineriyle 2 bin minibüsçü esnafı 'öfke kontrolü', 'stres yönetimi' ve 'halkla ilişkiler' alanında eğitildi. Verilen derslerin son gününde, odaya eğitim konusunda destek veren Ankara Vali Yardımcısı Mahmut Yıldırım, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner, ANKESOB Başkan vekili Muhittin Köksal, Ankara Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Trafik Merkez Amiri Seyfi Seyhan'ın katılımı ile tören düzenlendi. Törende minibüsçülere eğitim sonunda hak ettikleri sertifikaları verildi. Eğitimlerden son derece memnunuz."

ŞİKAYETLER YÜZDE 70 AZALDI

Bu yılın ilk aylarında düzenlenen "halkla ilişkiler eğitimi" sonrasında minibüsçü esnafına yolculardan gelen şikayetlerin yüzde 70 oranında azaldığını gözlemlediklerini bildiren Gani, “Hedefimiz şikayet oranını tamamen sona erdirmek. Bu nedenle seminerin ikinci ve son ayağını tamamladık” dedi.
TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın da minibüsçü esnafına verilen eğitimden son derece memnuniyet duyduklarını ifade ederek, eğitime verdiği önemden dolayı oda yönetimini kutladıklarını ve desteklediklerini belirtti.

Apaydın, "Minibüsçü esnafının sorunlarını biliyoruz. Bu sorunların çözümü doğrultusunda çalışmalar yapıyoruz. Özellikle tüm şoför esnafını ilgilendiren 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu Yasa tasarısı üzerinde çalışmalarımız sürüyor" dedi.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al