Sizin karakteriniz hangisi?

Tepeden tırnağa her insan dünyada eşsiz olsa da karakterleri genel hatlarıyla kategorize etmek mümkün olabilir. İngiliz Gazetesi Independent'da yer alan bir habere göre 5 tip kişilik var.

Sizin karakteriniz hangisi?

SORUMLULUK SAHİBİ, DUYARLI, VİCDANLI

Bu karakterdeki insanlar etik, ahlaklı çalışmaya önem verir ve organizasyon becerileri gelişmiştir. Genellikle tek bir konu üstünde çalışmayı tercih ederler ve aynı anda birçok işle ilgilenmezler. Planlı ve titizdirler. Genellikle de inatçı ve biraz obsesif olurlar.

MAKUL İNSAN TİPİ

Arkadaşlık ve merhamet bu arkadaş türünün en belirgin özelliğidir. Güvenilir, arkanızı dönebileceğiniz hissini verirler.

NEVROTİK

Bu kişilik tipi anlaşılması en zor insandır. Genellikle var olmayan en kötü senaryoyu düşünür ve buna göre hareket eder. Negatiftir, gergin, öfkeli ve zayıftır. Genellikle güvenwsizlik ve istikrarsızlığın işaretidir.

DIŞADÖNÜK

Bu karakter tipi adından da anlaşılacağı üzere sosyal ilişkileri iyi, konuşkan, enerjik ve başkalarını hayatının merkezine koymayan insanlardır. Genellikle de dominant olurlar.

YENİ DENEYİMLERE AÇIK

Eğer yeni şeyler öğrenmek konusunda çok istekliyseniz, entellektüel konulara merakınız varsa, hayal gücünüz yüksek ve yaratıcıysanız bu modeldensiniz. Genellikle bu tip insanlar spontane yaşamayı sever, anı yakalar.

HÜRRİYET

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığının desteği ile Çağın Vicdanı Kulübünün düzenlemiş olduğu ‘Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rekt
  • 15 günden uzun süren depresif durum dikkate alınmalı!
  • Sarılma eyleminin ruh sağlığı üzerinde olumlu etkileri bulunduğunu belirten Uzman Klinik Psikolog İnci Nur Ülkü, “Sarılma, sevdiklerimizle aramızdaki
  • Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Maneviyatın artık ruh sağlığının bir parçası olarak görülmesi gerektiğini belirtti.
  • Ayrılık tehdit olarak görülmemeli…
  • Öfke, korku ve hayal kırıklığımızı bastırıyoruz!
  • Randevu Al