Sivilce hastalığı bilmece

Yüz çevresinde çıkan sivilceler hastalıkları işaret ediyor. Burundaki belirti kalbi, T-bölgesi ise karaciğer sorunlarını gösteriyor.

Sivilce hastalığı bilmece

Sivilce hastalığı bilmece Ciltte çıkan sivilceler özellikle yüz bölgesindekiler hastalık habercisi olabiliyor. Ayrıca, çıktıkları yerler hangi organda sorun olduğunun işaretini veriyor. İşte sivilce yerleri ve habercisi oldukları alanlar:

BURUN

Kalp ile bağlantılıdır. Yüksek tansiyon habercisi olabilir. Enerji içecekleri ve tuzdan uzak durmalı. Meyve ve sebze tüketimine dikkat edilmeli.

ÇENE

Bağırsak ile alakalıdır. Sütlü ve yağlı gıdalardan uzak durulmalıdır.

ALT YANAK

Ağız ve dişlerle ilgilidir. Düzenli olarak dişleri fırçalamak gerekiyor. Şekerli içecek ve yiyecekten uzak durulmalı. T-bölgesi: Karaciğeri işaret eder. Beslenmeye dikkat edilmelidir.

ALIN

Zayıf sindirim ve susuzluk anlamına gelir. Bol su içilmeli. Gazlı içecekler ve kafeinden uzak durulmalı.

GÖZ ÇEVRESİ VE KULAKLAR

Böbreklerle alakalıdır. Su içilmeli, tuzdan kaçınılmalı.

ÜST YANAK

Akciğer ile ilgilidir. Temiz hava almaya ihtiyaç vardır. Cep telefonun ekranı ve yastık temizliğine dikkat etmek gerekiyor.

TAKVİM

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al