Deprem Travma Psikolojisi

Şişmanlığın asıl nedeni fakirlik mi

ABD’de yapılan araştırmalar, fakirlikle şişmanlık arasında sanılandan çok daha sıkı bir bağlantı olduğuna işaret ediyor.

Şişmanlığın asıl nedeni fakirlik mi

ABD’de yapılan araştırmalar, fakirlikle şişmanlık arasında sanılandan çok daha sıkı bir bağlantı olduğuna işaret ediyor.

Ülkedeki sağlıklı ve şişmanlatıcı gıdaların fiyatları arasındaki büyük fark, diyabet ve obezite gibi sağlık sorunlarında sınıfsal farklılıkların etkili olduğunu gösteriyor. CNN muhabiri Granderson tarafından derlenen araştırmalara göre, sağlıksız gıdaların meyve-sebzeden daha ucuza satılması toplumun kilo almasında ciddi rol oynuyor.

OBEZLER FAKİR EYALETLERDE

Amerikan Klinik Beslenme Dergisi’nin (The American Journal of Clinical Nutrition) yayımladığı araştırmaya göre 1 dolara 1200 kalorilik patates alınabilirken yalnızca 250 kalorilik sebze ve 170 kalorilik meyve satın alınabiliyor. ABD’nin en obez nüfusunun yaşadığı beş eyaletin aynı zamanda ülkenin en fakir reyaletleriş olması da bu tezleri destekliyor. Ortalama yaşam süresinin en az olduğu 10 eyalet ile ortalama gelirin en düşük olduğu 10 eyalet de aynı. MİLLİYET  
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Trol nedir, kime denir? Anlayalım, öğrenelim, saptayalım, ayıklayalım ve tabii ki kurtulalım. Peki nasıl? İşte rehberiniz...
  • Bu depresyonun sıklığı %5-20 olarak bildiriliyor. Peki Postpartum depresyonu nedir? Kadınlar doğum sonrası ilk yıl içinde, psikiyatrik hastalıklar (an
  • Ağustos böceğinin ötüşü doğanın en hoş seslerinden biri olarak görülür. Bu böceğin sesi gizemli olduğu kadar yüksektir de.
  • Kirazın gut hastalığından kaynaklanan ağrıları dindirdiği bildirildi.
  • Cep telefonları ve diğer elektronik cihazların hassas elektronik sistemleri etkileyebileceği söyleniyor. Ama bunu kanıtlamak neden bu kadar zor?
  • Vişne nelere iyi geliyor?Kırmızı meyvelerden vişnenin ekşi tadının yanında çok tatlı, sağlığa yararlı etkileri var.
  • Randevu Al