Sinemalarda 'cep telefonu yasağı kalkıyor'

ABD'de sinemalarda 'cep telefonu yasağı kalkıyor'

Sinemalarda 'cep telefonu yasağı kalkıyor'
Paylaş:

Çoğu sinema salonunda izleyicilerden cep telefonlarını kapatmaları istenir. ABD'nin en büyük sinema salonu zincirlerinden AMC, müşterilerine film izlerken cep telefonu kullanmalarına izin verecek.

AMC Genel Müdürü Adam Aron bu uygulamayla, 'Y kuşağı' olarak bilinen gençleri sinemaya teşvik etmek istediğini söyledi.

Variety dergisine konuşan Aron, "22 yaşındaki birine cep telefonu kapatmasını söyleyemezsiniz. Bu onların yaşam tarzı" dedi fakat yine de salondaki diğer izleyicileri rahatsız etmemek için bir çözüm arayışında olduğunu ifade etti.

AMC, Amerika Birleşik Devletleri genelinde 400 sinema salonu işletiyor. Toplam beyaz perde sayısı da 5000'i aşıyor.

Sinema zincirinin ayrıca İngiltere'nin Manchester şehrinde de salonu var.

Şirket Şubat ayında, en büyük rakibi Carmike'ı satın almak istediğini duyurdu. AMC, Carmike'ı da alırsa, ABD'nin en büyük sinema zinciri olacak.

AMAÇ GENÇLERİ ÇEKMEK

Aron, bugünün gençlerinin, ebeveynlerin gençlik dönemine kıyasla sinemaya daha seyrek gittiklerini belirtip yeni kuşakları çekmek için bazı değişikliklere gitmeleri gerektiğini söyledi.

Çoğu sinema salonunda, film başlamadan önce beyaz perdede 'Lütfen cep telefonunuzu kapatın' uyarısı yapılır. Cep telefonu kullanımına izin verilmesinin diğer izleyicileri de rahatsız edebileceği kaygısı var.

Aron, salonlarda cep telefonu kullanılmasına izin verilmesiyle gençleri de çekebilecekleri görüşünde:

"22 yaşındaki birine cep telefonunu kapatmasını, filmi mahvetmemelerini söylediğinizde, onların duyduğu 'lütfen sol kolunun dirsekten aşağısını kes' olur."

"Bugünün sinema seyircisi yanında oturan birinin cep telefonuyla mesaj yazmasını veya telefonunun açık olmasını istemiyor."

BBC TÜRKÇEBu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: