Deprem Travma Psikolojisi

Sınav kaygısını böyle yenin!

Sınav Kaygısı ve Başarı Psikolojisi Semineri…

Sınav kaygısını böyle yenin!

8

gumuselsinavÜsküdar Üniversitesi Eğitim Danışmanı Uzm. Psk. Orhan Gümüşel sınavlara hazırlanan öğrenci ve velileriyle buluşmalarını sürdürüyor. Gümüşel bu kapsamda son olarak Maltepe Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi. Rehber öğretmenlerin de yer aldığı seminerde Gümüşel, öğrencilere kaygıyla baş etme ve başarıyı artırmak için tüyolar verdi. Eğitimde başarıyı, başarıda da psikolojiyi önemseyen Üsküdar Üniversitesi, öğrenci ve velilerine yönelik seminerlerine devam ediyor. Bugüne kadar birçok okulda öğrenci ve velileriyle bir araya gelen Üsküdar Üniversitesi Eğitim Danışmanı Uzm. Psk. Orhan Gümüşel, Maltepe Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluştu. 2 oturum şeklinde gerçekleştirilen “ Sınav Kaygısı ve Başarı Psikolojisi “ yaklaşık 4 saat sürdür. İlginin yoğun olduğu ve interaktif gerçekleştirilen seminerde Gümüşel, başarı kavramını anlattı sınav ve sınav kaygısına ilişkin önemli ipuçları verdi.  Çocukların başarısında birçok faktörün etkili olduğunun altını çizen Gümüşel, anne, baba ve rehber öğretmenlere de başarıda önemli görevler düştüğüne dikkat çekti.
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Ergenliğe girmiş çocuğa söylenmeyecek 4 şeyi sorduk.
  • Okulların tatile girmesiyle karne konusunda anne babaları uyaran uzmanlar, tepkilerin ve ödüllerin dengeli olması gerektiğine dikkat çekti.
  • “Oğlum derslerini bitirdin mi?” ya da “Kızım ödevini yaptın mı?” Ev ödevi yapmak, çocuklar için bunaltıcı bir sürece dönüşebilir.
  • İngiltere’de gerçekleştirilen ilginç araştırma...
  • Uzman klinik psikolog Serkan Elçi, anne ve babalara tercih dönemi için önemli uyarılarda bulundu.
  • Uzmanlar sınavda başarılı bir sonuç sınav öncesi ve sınav anında neler yapılması gerektiğine ilişkin önemli tüyolar veriyor. İşte altın öneriler…
  • Randevu Al