ŞİMDİ YÜRÜME ZAMANI

ŞİMDİ YÜRÜME ZAMANI

Hürriyet

Spor yapmayan, yürüme alışkanlığı olmayan kadınlardan mısınız? Eğer bir de hamileyseniz…!

 


Belki de her gün spor yapmanın, düzenli olarak yürümenin ne kadar hoş bir şey olduğunu keşfedince, çocuğunuzun doğumundan sonra da devam edeceksiniz. Hem çocuğunuzun hem de sizin ihtiyacınız, her gün yarım saat yürümek ve her sabah yapılacak birkaç hareket...

YÜRÜYÜŞÜN HİÇBİR TEHLİKESİ YOK

Yürüyüş, özellikle bacaklardaki dolaşımı hızlandırır, nefes almayı kolaylaştırır ve genelde tembelleşen barsakların çalışmasını sağlar.

Her gün yarım saat - bir saat arası yürüyorsanız sizin için kaçınılmaz olan ek oksijenin yüzde yirmi beşini kolaylıkla alacaksınız. Yürüyüş, hem kendinizi daha iyi hissettirecek hem de doğumunuzu kolaylaştıracak. Yalnız, yürüyüşün doğumun başlaması üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Kendinizi daha erken doğurmak için daha çok yürümeye zorlamanız hiçbir işe yaramaz, tam tersi sizi gereksiz yere yormakla kalır.

ÖNERİLEN EGZERSİZLER ÜÇ KATEGORİYE AYRILIYOR


Nefes egzersizleri, kaslara has egzersizler, gevşeme egzersizleri. Tarif edilen egzersizlere önem verin. Amaç, bir kaç basit hareketle doğumunuzu ve hamileliğinizi kolaylaştırmaktır. Egzersizleri evinizde veya doğuma hazırlık grubunda da yapabilirsiniz. Diğer anne adaylarıyla tanışmak her zaman ilginç ve hoştur.