Deprem Travma Psikolojisi

ŞİDDETİ ÖNLEMEK İÇİN MÜZİK

ŞİDDETİ ÖNLEMEK İÇİN MÜZİK

A.A

Bu proje kapsamında bir yılda 520 çocuk ve gence enstrüman dağıtıldı, kurslarda eğitim verildi.

 


Sürmene Kaymakamlığınca başlatılan “Okulda, Ailede, Sokakta Şiddeti Yok Etme Projesi” kapsamında bir yılda 520 çocuk ve gence enstrüman dağıtıldı, kurslarda eğitim verildi.

Kaymakam Mustafa Özaslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kaymakamlık olarak bir süre önce projeyi başlattıklarını belirtti.

Şiddetle savaşmada en önemli faktörlerden birinin sanat olduğunu ve onun bir dalı olan müzik eğitiminin önemli olduğunu ifade eden Özaslan, “Biz de bu noktada proje ile hedef kitlesi olarak ilçemizin bütün gençlerini ve çocuklarını seçtik. İlk olarak 64 bin 805 lira maliyetle çocuk ve gençlerimize 58 keman, 225 gitar, 57 kemençe, 24 yan flüt ve 34 bağlama olmak üzere toplam 398 enstrüman dağıtarak, açtığımız 21 kursla eğitimlerini verdirdik” dedi.

Bu sayı ile yetinmediklerini, kendilerine 500 enstrüman dağıtma hedefi koyduklarını dile getiren Özaslan, şunları söyledi:

“Sponsorlarımız aracılığıyla son olarak temin ettiğimiz gitarları öğrencilerimize dağıtarak bu sayıyı 520'ye ulaştırdık. Böylece 500 enstrüman hedefimizi de aşmış olduk. Bir yıl gibi kısa bir sürede hiçbir çocuğumuzun enstrüman çalmadığı noktadan bugün 520 çocuk ve gencimizin enstrüman çaldığı noktaya geldik.

İlçemizdeki bütün genç ve çocuklarımızı bir enstrümanla buluşturarak kendilerini yarınlara hazırlayabilmelerini, iyi bir insan, iyi bir yurttaş olabilmelerini arzuluyoruz. Bu bağlamda projemizin başarılı bir şekilde yürütülmesi için çalışmalarımız devam etmektedir.”

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al