ŞİDDETE ÖRNEK KARAR

ŞİDDETE ÖRNEK KARAR

A.A

Trabzon'da aralarında çıkan tartışma üzerine eşini darp ederek yaralamaktan yargılanan kişiye, Denetimli
Serbestlik Uygulaması kapsamında 3 yıl boyunca “bir uzmandan aile içi şiddet konusunda eğitim alma” cezası verildi.

 


Beşirli Mahallesi'nde oturan ve her ikisi de bir kamu kuruluşunda memur olan A.K. ile temizlik konusunda “hastalık derecesine varacak kadar” titiz olduğu belirtilen eşi N.K. arasında bu nedenle tartışma çıktı.

Temizlik konusundaki bu titizliği nedeniyle zaman zaman çocuklarını da ihmal ettiği öne sürülen kadın ile kocası arasında evde başlayan tartışma kısa sürede büyüdü.

A.K'nın tartaklayarak ittiği N.K. kafasını duvara çarparak hafif yaralandı. N.K. kardeşi tarafından götürüldüğü hastanede tedavisinin ardından taburcu edildi.

Olay sonrası A.K. hakkında Trabzon 1. Sulh Ceza Mahkemesinde “kasten yaralama” suçundan dava açıldı. Davayı karara bağlayan mahkeme, sanığa önce 12 ay hapis cezası verdi.

Mahkeme daha sonra, taraflar arasında bir daha huzursuzluk yaşanmaması için sanığın cezasını, Denetimli Serbestlik Uygulaması kapsamında 3 yıl boyunca bir uzmandan, “aile içi şiddet” konusunda eğitim alarak tamamlamasına hükmetti.

Bu süreçte eşini dövmemesi hatta eşiyle tartışmaması gereken A.K, eğitimi tamamlaması halinde cezasını çekmiş olacak, aksi takdirde cezaevine girme tehlikesi ile karşı karşıya kalacak.

A.K'nın kurallara uyup uymadığı, kendisine eğitim verecek uzmanın da görev yaptığı Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığına bağlı Denetimli Serbestlik Uygulaması Merkezindeki görevlilerce denetlenecek.

Eğitim verecek uzmanın, A.K'nın kurallara uyup uymadığı konusunda bir de rapor hazırlayıp adli mercilere sunacağı öğrenildi.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al