ŞİDDETE KARŞI GÜÇ BİRLİĞİ

ŞİDDETE KARŞI GÜÇ BİRLİĞİ

A.A

Valilik, şiddet mağduru kadın ve çocuklara, her türlü psikolojik ve sosyal destek vermek için birlikte çalışacak.

 


Ankara Barosu ve Ankara Valiliği, şiddet mağduru kadın ve çocuklara, başta hukuki yardım olmak üzere, her türlü psikolojik ve sosyal destek vermek için birlikte çalışacak.

Ankara Barosu'ndan yapılan açıklamaya göre, şiddet mağduru kadın ve çocuklara yönelik Ankara Barosu'nca yürütülen ve hazırlıkları son aşamasına getirilen projeye Ankara Valiliği de destek verdi.

Ankara Baro Başkanı Avukat Metin Feyzioğlu ve Ankara Valisi Alaaddin Yüksel tarafından imzalanan iş birliği protokolüyle, şiddet mağduru kadın ve çocuklara, başta hukuki yardım olmak üzere, her türlü psikolojik ve sosyal desteğin verilmesi amaçlanıyor.

Protokole göre, şiddet gören kadın ve çocukların tüm hukuki işlemleri, Valiliğin de yönlendirmesiyle Baro tarafından takip edilecek.

Baro ayrıca, aile içi şiddet konusunda hukuki süreç, karşılaşılan engeller gibi konularda hukuki bilgilendirme, eğitim ve danışmanlık hizmeti verecek. Konuyla ilgili gerçekleştirilen projelerde eğitim hizmetleri de yine Valilik ve Ankara Barosu tarafından yerine getirilecek.

Baro ve Valilik, şiddete maruz kalan kadın ve çocukların yanı sıra Ankara Valiliği bünyesinde kurulan “Yaşam Destek Merkezi”ndeki yaşlılar için birlikte hareket edecek.
 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al