ŞİDDETE KARŞI GÜÇ BİRLİĞİ

ŞİDDETE KARŞI GÜÇ BİRLİĞİ

A.A

Valilik, şiddet mağduru kadın ve çocuklara, her türlü psikolojik ve sosyal destek vermek için birlikte çalışacak.

 


Ankara Barosu ve Ankara Valiliği, şiddet mağduru kadın ve çocuklara, başta hukuki yardım olmak üzere, her türlü psikolojik ve sosyal destek vermek için birlikte çalışacak.

Ankara Barosu'ndan yapılan açıklamaya göre, şiddet mağduru kadın ve çocuklara yönelik Ankara Barosu'nca yürütülen ve hazırlıkları son aşamasına getirilen projeye Ankara Valiliği de destek verdi.

Ankara Baro Başkanı Avukat Metin Feyzioğlu ve Ankara Valisi Alaaddin Yüksel tarafından imzalanan iş birliği protokolüyle, şiddet mağduru kadın ve çocuklara, başta hukuki yardım olmak üzere, her türlü psikolojik ve sosyal desteğin verilmesi amaçlanıyor.

Protokole göre, şiddet gören kadın ve çocukların tüm hukuki işlemleri, Valiliğin de yönlendirmesiyle Baro tarafından takip edilecek.

Baro ayrıca, aile içi şiddet konusunda hukuki süreç, karşılaşılan engeller gibi konularda hukuki bilgilendirme, eğitim ve danışmanlık hizmeti verecek. Konuyla ilgili gerçekleştirilen projelerde eğitim hizmetleri de yine Valilik ve Ankara Barosu tarafından yerine getirilecek.

Baro ve Valilik, şiddete maruz kalan kadın ve çocukların yanı sıra Ankara Valiliği bünyesinde kurulan “Yaşam Destek Merkezi”ndeki yaşlılar için birlikte hareket edecek.
 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al