ŞİDDETE KARŞI GÜÇ BİRLİĞİ

ŞİDDETE KARŞI GÜÇ BİRLİĞİ
Paylaş:

A.A

Valilik, şiddet mağduru kadın ve çocuklara, her türlü psikolojik ve sosyal destek vermek için birlikte çalışacak.

 


Ankara Barosu ve Ankara Valiliği, şiddet mağduru kadın ve çocuklara, başta hukuki yardım olmak üzere, her türlü psikolojik ve sosyal destek vermek için birlikte çalışacak.

Ankara Barosu'ndan yapılan açıklamaya göre, şiddet mağduru kadın ve çocuklara yönelik Ankara Barosu'nca yürütülen ve hazırlıkları son aşamasına getirilen projeye Ankara Valiliği de destek verdi.

Ankara Baro Başkanı Avukat Metin Feyzioğlu ve Ankara Valisi Alaaddin Yüksel tarafından imzalanan iş birliği protokolüyle, şiddet mağduru kadın ve çocuklara, başta hukuki yardım olmak üzere, her türlü psikolojik ve sosyal desteğin verilmesi amaçlanıyor.

Protokole göre, şiddet gören kadın ve çocukların tüm hukuki işlemleri, Valiliğin de yönlendirmesiyle Baro tarafından takip edilecek.

Baro ayrıca, aile içi şiddet konusunda hukuki süreç, karşılaşılan engeller gibi konularda hukuki bilgilendirme, eğitim ve danışmanlık hizmeti verecek. Konuyla ilgili gerçekleştirilen projelerde eğitim hizmetleri de yine Valilik ve Ankara Barosu tarafından yerine getirilecek.

Baro ve Valilik, şiddete maruz kalan kadın ve çocukların yanı sıra Ankara Valiliği bünyesinde kurulan “Yaşam Destek Merkezi”ndeki yaşlılar için birlikte hareket edecek.