Şiddet oyuncakları toplandı

Ege Üniversitesi öğrencileri ile Bornova Belediyesi'nin ortak yürüttüğü proje kapsamında, 6-10 yaş arasındaki çocuklardan toplanan oyuncak silahların yerine şiddeti özendirmeyen yeni oyuncaklar dağıtıldı.

Şiddet oyuncakları toplandı

Ege Üniversitesi öğrencileri ile Bornova Belediyesi'nin ortak yürüttüğü proje kapsamında, 6-10 yaş arasındaki çocuklardan toplanan oyuncak silahların yerine şiddeti özendirmeyen yeni oyuncaklar dağıtıldı oyuncakEge Üniversitesi öğrencileri ile Bornova Belediyesi'nin ortak yürüttüğü proje kapsamında, 6-10 yaş arasındaki çocuklardan toplanan oyuncak silahların yerine şiddeti özendirmeyen yeni oyuncaklar dağıtıldı.

Ege Üniversitesi öğrenci topluluklarından Gateway Kariyer Kulübünün Sosyal Faaliyetler Biriminde görevli 30 öğrenci, Bornova Belediyesi'nin koordinasyonunda çocukları şiddetten uzaklaştırmak amacıyla yola çıktıkları çalışmada, kapı kapı dolaşarak Naldöken Mahallesi'ndeki 300 evde 500 oyuncak silah topladı. Öğrenciler bunların yerine çocuklara şiddeti özendirmeyen yeni oyuncaklar verdi. Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, projenin hayata geçirilmesinde ciddi katkı sağlayan üniversite öğrencilerini kutladı. Sındır, "Gençler, büyüklere örnek olacak çok anlamlı çalışmaya imza attılar. Böylesi projelere her zaman destek verilmeli. Şiddetin değil, barışın hakim olduğu bir dünya hepimizin isteği" dedi. A.A
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Erkekler için çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Eşiniz baba olmaya hazır mı? İşte cevabı.
  • Çocuğunuz yaramaz ise bu onun ileride iş hayatında başarılı olacağı anlamına gelebilir.
  • Kâbuslar, uyku terörü, uyurgezerlik gibi uyku bozuklukları çocukların bedensel ve ruhsal gelişimlerini olumsuz yönde etkiliyor.
  • Solaklara yapılan baskı, disleksi ve kekemeliğe yol açabilir.
  • Baskıcı anne-babalar dikkat! Çocuğunuzun tüm hayatını olumsuz etkileyebilirsiniz.
  • Psychological Science ‘da yayımlanan yeni bir çalışma; başkalarının zihinsel durumları hakkında akıl yürütebilmeyi öğrenen çocukların bir ödülü kazanm
  • Randevu Al