SEVGİYLE HİZMET ÜRETTİ

SEVGİYLE HİZMET ÜRETTİ

A.A

Evinde Sevgiyle Hizmet  Üret Eğitimi Projesi ile yurt ve yuvalardaki çocukların kişisel beceri ve  özgüvenleri artırıldı.

 


Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu  (SHÇEK), Gençlik ve Spor Kulübü ile Ankara İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü  işbirliğiyle hazırlanan, Devlet Planlama Teşkilatı Avrupa Birliği Eğitim ve  Gençlik Programları Merkezince hibe desteği sağlanan “Evinde Sevgiyle Hizmet  Üret Eğitimi Projesi” ile yurt ve yuvalardaki çocukların kişisel beceri ve  özgüvenleri artırıldı.

Korunma ve bakım altında bulunan gençlerden ekip oluşturarak düzenlenen  projede, koruma ve bakım altındaki çocuklar ekipler oluşturarak, çeşitli  hizmetler üretmeye çalıştı.

Yurt ve yuvalardaki çocukların kararlı ve azimli olmasını, gözlemciğini,  hayal gücünü, düşünme ve muhakeme yeteneklerini, çok yönlü düşünebilme  becerisini, iyi iletişim kurmasını ve kendine güvenen yönlerini geliştirmesinin  hedeflendiği projeyle, çocuk evlerinde kalan çocukların, görevli bakım  personelinin verdikleri hizmete yönelik bilinçlenmeleri de sağlandı.

Projede, çocuk evlerinde korunma ve bakım altında olan ve birlikte yaşama  imkanı olmayan kardeşlerin de bir araya gelmelerine imkan tanındı.

Yurt ve yuvalarda kalan çocuklar için geziler de düzenlenen projede,  çocuklar piknik, turistik ve kültürel gezi gibi çeşitli etkinliklere katıldı.

Projeyle ayrıca, çocukların kaldığı yuvada çalışan bakım personeli için  Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi'nin desteğiyle hizmet içi  eğitimler de verildi.
 


Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al