SEVGİNİN GÜCÜ

SEVGİNİN GÜCÜ

DHA

Doktorların hayatından ümit kestiği 29 yaşındaki Abdullah Sarıalioğlu, eşinin kızının sevgisi ile yaşama tutundu.

 


Kastamonu'da 3 yıl önce geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan ve doktorların hayatından ümit kestiği 29 yaşındaki Abdullah Sarıalioğlu, eşinin ve kazadan 15 gün sonra doğan küçük kızının sevgisi ile yaşama tutundu.

Kastamonu’da 2008 yılında motosikletle işe gittiği sırada Taşlık Köyü yakınlarında geçirdiği trafik kazası ile ağır yaralanan 11 aylık evli Abdullah Sarıalioğlu, ailesinin yakınlarından borç alarak temin ettikleri özel ambulans helikopterle Ankara’ya gönderildi. Doktorların yaşamından ümit kestiği Sarıalioğlu’nun yakınlarına, "Allah’tan ümit kesilmez, kendinizi her türlü duruma hazırlayın" sözlerine rağmen verdiği yaşam mücadelesi 3 yıldan bu yana sürüyor.

Kazadan sonra 1.5 yıl hiç tepki vermeden yatağa bağlı yaşayan Sarıalioğlu, eşi Melek kızı İkbal’in sevgisi ile doktorları bile şaşırttı. Kaza sonrası sağ bacağı da kesilen Abdullah’ın zor günlerinde eşi Melek Sarıalioğlu bir an olsun yanından ayrılmadı.

Kaza sırasında 8.5 aylık hamile olan Melek Sarıalioğlu, eşi Ankara’da yaşam savaşını sürdürürken 15 gün sonra kızı İkbal’i dünyaya getirdi. 11 Mart 2008’de motosikletiyle Daday yolu Taşlık Köyü yakınlarında öğrenci servisine çarpan Abdullah Sarıalioğlu, Kastamonu Dr. Münif İslamoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahale sonrası ailesinin yakınlarının da yardımıyla 15 bin lira toplanıp, Sağlık Bakanlığı’nca ücretsiz ambulans helikopter uygulaması olmadığı sırada tutulan özel ambulans helikopterle Ankara’da İbni Sina Hastanesi’ne sevk edildi.

Ankara’da yapılan tedavi ardından bilinci kapalı halde evine dönen Abdullah Sarıalioğlu, 1,5 yıl hiç tepki vermedi. Eşinin ve kızının sevgisiyle önce parmaklarını oynatan, daha sonra kollarını hareket ettirmeyi başaran Sarıalioğlu’nun eşine ve kızına gülümsemesi doktorları da şaşırttı. Zamanla kızına ve eşine gülümseyerek tepki vermeye başlayan Sarıalioğlu, ailesini sevince boğdu.

Günün büyük bölümünü hastanelerde yoğun bakım servisini andıran evin odasında eşinin yanında geçiren Melek Sarıalioğlu, sürekli eşiyle sohbet edip, onu çok sevdiğini dile getiriyor. Sarıalioğlu, küçük kızı İkbal ile birlikte eşinin sağlığına kavuşması için dua ediyor.

Kaza sonrası yaşadığı sorunları anlatmasının mümkün olmadığını ifade eden Melek Sarıalioğlu, eşinin bu kadar yaşamasının bile doktorlar tarafından mucize olarak görüldüğünü söyledi. 5 yıllık evlilik sürecinde ilk 10 ay birlikte yaşadıklarını söyleyen Sarıalioğlu, kızları İkbal’in babasını çok sevdiğini söyledi.

Günün büyük bir bölümünü eşi Abdullah ile birlikte vakit geçirdiğini, onunla konuşarak sohbet ettiğini ifade eden Melek Sarıalioğlu, "Bunun sebebi, en başta Allah korkusu ve Abdullah’a duyduğum sevgidir. Kendimi her zaman onun yerine koyuyorum. Ya bana olsaydı.

Hepimiz insanız, herkesin başına gelebilir diye düşünüyorum" dedi. Karşılaştığı sorunları kendi başına çözmeye çalışan Melek Sarıağlu, gözyaşları arasında kızı ile eşine destek olup, ayakta kalmaya çalışıyor.
 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al