Sevgiliniz iyi bir baba olur mu?

Sabahları ona hazırladığınız kahve için size teşekkür eden, sizin bile unuttuğunuz zamanlarda kardeşinizin doğum gününü kutlamayı asla unutmayan, küçük ayrıntılarla size sürpriz yapan bir sevgili... İşte sevgilinizin iyi bir baba olacağının 10 işareti.

Sevgiliniz iyi bir baba olur mu?

AYRINTILARA ÖNEM VERİP, KÜÇÜK MUTLULUKLARIN PEŞİNDE KOŞMASI

Sabahları ona hazırladığınız kahve için size teşekkür eden, sizin bile unuttuğunuz zamanlarda kardeşinizin doğum gününü kutlamayı asla unutmayan, pahalı hediyelerle değil de ihtiyacınız olan küçük ayrıntılarla size sürpriz yapan bir sevgili; elbette ki ileride çocuğunuzun küçük problemlerine de kafa yoracak, onunla ilgili ayrıntıları asla değersizleştirmeyecektir. Bu özellikte birini, seneler sonra çocuğunuzun çok da ilgi çekici olmayan salyangoz koleksiyonunu sıkılmadan, ilgiyle incelerken bulabilirsiniz. Sabahları ona hazırladığınız kahve için size teşekkür eden, sizin bile unuttuğunuz zamanlarda kardeşinizin doğum gününü kutlamayı asla unutmayan, pahalı hediyelerle değil de ihtiyacınız olan küçük ayrıntılarla size sürpriz yapan bir sevgili; elbette ki ileride çocuğunuzun küçük problemlerine de kafa yoracak, onunla ilgili ayrıntıları asla değersizleştirmeyecektir. Bu özellikte birini, seneler sonra çocuğunuzun çok da ilgi çekici olmayan salyangoz koleksiyonunu sıkılmadan, ilgiyle incelerken bulabilirsiniz.

İTİRAZ ETMEDEN SİZİN İSTEDİĞİNİZ FİLMİ İZLEMEYİ KABUL ETMESİ

Aksiyon meraklısı olmasına rağmen sırf siz istediniz diye sizinle animasyon filmi izlemeyi kabul ediyorsa; bu, erkek arkadaşınızın sizin ilgi alanlarınıza zaman ayırmak istediğini ve saygı duyduğunu gösterir. Bu özelliklere sahip biri ileride özel hayatıyla iş hayatını dengede tutmayı başarabilecek, çocuğunuzun gösterilerini iş yoğunluğu sebebiyle kaçırmayacak ve cuma akşamı yemeklerinizi iş toplantısı gibi sebeplerle ertelemek istemeyecektir.

EĞLENMEYE VE EĞLENDİRMEYE OLAN MERAKI

Halihazırda komik ve eğlenceli bulduğunuz sevgilinizi, ileride çocuğunuzu eğlendirirken canlandırmak çok da zor değil aslında. Bulunduğu herhangi bir yere kolayca uyum sağlayan, esprileriyle ortamı canlandıran bir sevgili, ileride baba olduğunda küçük kızıyla evcilik oynamaktan, onun küçük çay partilerinin baş konuğu olmaktan asla çekinmeyecektir. Sizi sıkıştırıp nefesiniz kesilene kadar gıdıklayan sevgilinizle yaşadığınız o tatlı anlarda, aynı şeyleri çocuğunuza da yaptığını düşünürken bulabilirsiniz kendinizi.

SİZİ ETKİLEMEK İÇİN BÜYÜK "ŞEY"LERE İHTİYAÇ DUYMAMASI

Şaka yapmıyoruz, yapılan bir araştırmaya göre (Proceedings of the National Academy of Sciences), daha küçük testislere sahip olan erkeklerin babalık konusunda çok daha başarılı oldukları söyleniyor.

ARADA RUTİNDEN UZAKLAŞIP, AKŞAM YEMEĞİ İÇİN ATIŞTIRMALIK BİR ŞEYLER HAZIRLAMASI

Çocuklar için en iyi baba, zaman zaman çocukları için kuralları çiğneyebilen babadır. Evet belki yemek konusunda çok iyi değil ya da yemek kitaplarından bakarak harikalar yaratmıyor fakat çocuklarınızın gözünde "babamın yaptığı yemek!" etkisi yaratacağı kesin.

İNSAN İÇİNDE SARILMAKTAN ÇEKİNMEMESİ

Topluluk içinde size olan sevgisini belli etmekten çekinmeyen, küçük öpücükleri ve sarılmalarıyla içinizi ısıtan bu kişinin, ileride sevgisini çocuklarının üzerinden eksik etmeyecek bir baba olacağına eminiz.

ÜZÜLECEĞİNİZİ BİLSE DE, SİZİN İÇİN DOĞRU OLANI SÖYLEMEKTEN ASLA VAZGEÇMEMESİ

Her ne kadar sizin için en cezbedici özelliği centilmen oluşu olsa da; itiraf edin, herkes için doğru olanı çekinmeden söyleyebildiği zamanlar da sizin için bir o kadar çekici oluyor. Onun bu tavrı, sizi kesinlikle çok daha iyi yerlere taşıyor bundan emin olabilirsiniz. Kariyeriniz, ikili ilişkileriniz ya da aklınıza gelen herhangi bir konuda dürüst bir tavsiye almak istiyorsanız, danışmanız gereken kişi ta kendisi. Bu kadar ağrıbaşlı ve akıllı bir sevgilinin ileride çocuklarına karşı tutumunu tahmin etmek çok zor olmasa gerek, elinizden kaçırmayın yeter.

SİNİRLERİNE HER DAİM HAKİM OLABİLMESİ

Bebekler ilk doğduklarında her ne kadar melek gibi görünseler de, bu demek değil ki zaman zaman ebeveynlerini çileden çıkarıp "Nerden doğurdum seni!" diye isyan ettirmiyorlar. Şimdiki ilişkinizde, sizinle olan tartışmalarında ya da gündelik hayatta başına gelen talihsiz durumlarda sinirlerine hakim olmayı becerebilen, en öfkeli anında bile karakterinden ödün vermeyen bir sevgili, eminiz ki ileride aynı sabrı çocuklarına karşı da gösterecektir.

ELİNİN; TAMİR, KURULUM GİBİ GÜÇ GEREKTİREN EV İŞLERİNE YATKIN OLMASI

Alınan bir eşyayı kurmak değil burada bahsettiğimiz; kırılan mobilyaları, bozulan elektronik eşyaları tamir edebilen bir sevgiliye sahipseniz çok şanslısınız. Sorumluluk duygusu oldukça gelişmiş olan erkek arkadaşınıza, ileride çocuklarına iyi bir rehber olacağı konusunda sonsuza kadar güvenebilirsiniz. Bir baba olarak çocuklarını karşısına alıp, onlara sorunlarını nasıl anlatmaları gerektiğini ve bu sorunları kendi kendilerine nasıl çözebileceklerini bıkmadan usanmadan öğretmeye çalışacaktır.

GECEDEN KALMA HALİNİZLE BAŞA ÇIKIP SİZİ HAYATA DÖNDÜRMESİ

Sevgilinizin bu tutumu; kıskanç ve maço tavırlarıyla sizi korumaya çalışan biri olmadığını gösterir. İçinde bulunduğunuz durumda size sinirlenmek ve sürekli neden bu kadar içtiğiniz konusunda homurdanmak yerine sağlığınızdan endişe edip üzerinize titriyorsa, emin olabilirsiniz ki ileride aynı özeni ve anlayışı çocuklarınıza da gösterecektir. Onun karakteri bunu gerektiriyor diyebiliriz; sevdiği insanların problemlerini sonuna kadar dinleyecek, geçmeyen baş ağrılarınıza çare bulmaya çalışacak, iyileşene kadar başınızdan ayrılmayacaktır.

MAHMURE

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Alman psikoterapist Bert Hellinger, ailelerde kuşaktan kuşağa aktarılan bağları çözümleyerek bir psikoterapi yöntemi olarak aile dizimini keşfetmiştir
  • İnsanların şiddet karşısındaki davranışları sıkça araştırılan konular arasında yer alıyor.
  • Tatil dönüşlerinde yaşanan sorunların başında konsantrasyonu sağlayamama, isteksizlik, rutine dönüşte zorlanma, mutsuzluk ve umutsuzluk geliyor.
  • Öfke anında akıl devreden çıkar. Düşünen beyin yerine hisseden beyin aktif olur. Bu durumda beyin düşünmez, savaşmaya başlar. Buna karşı yapılması ger
  • Getireceği sorumlulukları tahmin etmeden bir evlat sahibi olmak, ebeveynlerin süreci yürütememesine yol açabiliyor.
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Vesveseler için evin kapısına gelen davetsiz misafirler diyoruz.” dedi.
  • Randevu Al