'Sesleriniz Sesimiz, Gücünüz Geleceğimiz'

Üsküdar Üniversitesi ve Haydi Tut Elimi Derneğinin ortaklaşa düzenlediği "Sesleriniz Sesimiz, Gücünüz Geleceğimiz Projesi" kapsamında düzenlenen etkinliğin konuğu Prof. Dr. Nevzat Tarhan'dı.

'Sesleriniz Sesimiz, Gücünüz Geleceğimiz'

 

Merkez Kampüs Nermin Tarhan Konferans Salonu'nda düzenlenen etkinlik, müzik kulübünün mini konseriyle başladı. Açılış konuşmasını Haydi Tut Elimi Derneği Başkan Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Dr. Nebiye Yaşar'ın yaptığı etkinliğe katılım yoğun oldu.

'Sesleriniz Sesimiz, Gücünüz Geleceğimiz'Dr. Nebiye Yaşar'ın proje hakkında genel bilgiler verdiği açılış konuşmanın ardından Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklam Tasarımı ve İletişimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Dinçer Atlı, özel bir sunum yaptı.

Atlı, başarılı olmanın ilk önce kendini tanımak ile başladığını sonrasında ise vizyon, misyon ve değerlerle devam ettiğini söyledi.

Yrd. Doç. Dr. Dinçer Atlı, sunumun ardından Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile “Kişinin Kendini Tanıması” başlıklı bir söyleşi gerçekleştirildi ve bu söyleşinin moderatörlüğünü yaptı.

ESKİ SORULARA YENİ CEVAPLAR GEREKİYOR

Prof. Dr. Nevzat Tarhan kişinin kendini tanımasının, bu enerji düzenindeki yerini algılamasını ancak soru sorarak bulabileceğini, bu eski sorulara ise artık yeni cevaplar gerektiğini, verilen her cevabı bilimsel nitelikle desteklemek gerektiğini söyledi.


Tarhan; “Ali Fuat Başgil’in Gençlerle Baş başa” kitabından esinlenerek eski sorulara yeni cevaplar verilmesi gerektiğini düşündüğümüz için “Bilinçli Genç Olmak” kitabını kaleme aldık.” dedi.

GÜNÜMÜZDEKİ GENÇLER KONFORMİST

“Aileler çocukları sera çiçeği gibi yetiştiriyor. Aman düşmesin, aman terlemesin, aman, aman… Bu şekilde çocuk yetiştirilmeyeceğini söyleyen Tarhan; “Bunun sonucunda bir iş yaparken gençlerimizin yorulmak istememesi, hemen olumlu sonuca ulaşmayı talep etmesi bunlar olurken de hiçbir zorluk çekmemesi düşüncesi ile kalkıştıkları için başarısız oluyorlar. Çözüm olarak 3M formülünü öneriyorum; Bir, merak duygusu, insanı harekete geçirir. İki, mantıklı olmak; çalışırken iki ayağımızın havada olmaması. Üç, motivasyon; her zaman umutlu olmak." dedi.


Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al