Deprem Travma Psikolojisi

Selfie yasaklanacak mı

AB'de selfie yasağı tartışması. Selfie yasaklanacak mı?

Selfie yasaklanacak mı

AB'de selfie yasağı tartışması. Selfie yasaklanacak mı?

selfieKent simgeleriyle ‘selfie’yi yasaklayan yasa tasarısı kabul edilirse, Paris’teki Eyfel Kulesi ve Roma’daki Aşıklar Çeşmesi gibi tarihi simgelerle fotoğraf çekilmek yasaklanacak. Avrupa Birliği, yeni yasa tasarısı ile kent simgeleriyle ‘selfie’ çektirilmesini yasaklamayı Gündeme aldı. Daha önce ABD, İngiltere ve Fransa’da turistik mekân ve müzelerde ‘selfie çubuğu’ yasaklanmıştı. Yeni tasarı, şu an ticari amaçlı fotoğrafları ve fotoğrafçıları kapsasa da turistlerin de bu yasaktan etkileneceği öngörülüyor. Yasak kapsamında selfie çekenler para veya hapis cezası ile karşı karşıya kalacak.

TELİF HAKKI İHLALİ

Kent simgeleri önünde fotoğraf çektirenlerin, bu kareleri sosyal medya aracılığıyla paylaşmasının hak ihlali olduğu ve telif hakkı sorunları yarattığı belirtiliyor. Eğer yasa uygulanırsa, Fransa’nın simgesi Eyfel Kulesi, İtalya’da Aşıklar Çeşmesi ve Londra’daki Big Ben Saat Kulesi’yle ticari amaçlı ‘selfie’ çektirmek yasaklanacak. AP milletvekili Julia Reda, “Fotoğraf çekme özgürlüğünü kısıtlamak milyonlarca AB vatandaşını telif hakkı sahipleriyle anlaşmazlığa düşürecektir” dedi. MİLLİYET
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Seçim döneminde medya kullanımını kısıtlamak ruh sağlığı için önemli.
  • Nevrotik bozukluk güvensizlik, kaygı, huzursuzluk, nefret, odaklanamamak, plansızlık gibi belirtilerle ortaya çıkan bir duygu durum bozukluğudur.
  • Sorumluluk duygusu, insanın hayata adapte olmasını sağlayan bir duygu. Öyle ki henüz bir yaşından itibaren eğitimle çocuğa kazandırılması gereken bir
  • Sağduyu, huzur ve güvenliğin korunmasında önemli!
  • Bireysel kimliğin yitirilmesine yol açan zihinsel ve fiziksel bir sorun: Tükenmişlik Sendromu.
  • Belirsizliği çözmeye çalışmak öfke ve tahammülsüzlüğü arttırır. Belirsizliklerle yaşamayı öğrenelim ve onları kucaklayalım.
  • Randevu Al