Deprem Travma Psikolojisi

Seksi rüyalarınızın gizli şifreleri

Gördüğümüz açık saçık rüyalar aslında seksin kendisini temsil etmiyorlar. İşte, bazı tipik örnekler ve işaret ettikleri derin konular...

Seksi rüyalarınızın gizli şifreleri

Gördüğümüz açık saçık rüyalar aslında seksin kendisini temsil etmiyorlar. İşte, bazı tipik örnekler ve işaret ettikleri derin konular...

cinselruyalarAçık saçık kimi rüyalar içinizi açsa da bazen kabus gibi olabilir. Ayrıca bu düşlerin hiçbirinin gerçek hayatta seksin kendisini temsil etmediklerini de vurgulamak gerekiyor. Bu rüyalar yalnızca beyninizin, seçtiği birer sembolden ibarettir. The Complete Dream Book (Rüyalar Kitabı) isimli kitabın yazarı Gillian Holloway, seksi rüyaların bilinçaltının en derinlerinde gömülü olan korku ve arzuları temsil ettiğini belirtiyor. Bu sıradan düşlerin, içinizde halledemediğiniz problemlerle baş etmenizi sağlayabileceğini biliyor musunuz?

CİNSELLİKLE İLGİLİ HER ŞEY

ESKİ SEVGİLİNİZLE SEKS Eski bir sevgilinizle seviştiğinizi görmek, kendinizi ona karşı bir şeyler hissedip hissetmediğiniz konusunda sorgulamanıza neden olur. Ancak durumun aslı böyle değildir. Holloway e göre, rüyanızda gördüğünüz eski erkek arkadaşınız, şu anda beraber olduğunuz kişiyi temsil eder. Bilinçaltınız, daha önce yaşamış olduğunuz yoğun aşkı flört etmeye başladığınız kişiyle özdeşleştirmeye çalışır. Eğer rüyanızda romantik duygular da işin içine giriyorsa bu mükemmel bir durum diyebiliriz. Ancak aklınızda canlandırdığınız eski sevgili size iyi davranmıyorsa, bu durum şu anda beraber olduğunuz kişinin eski sevgilinizin kötü özelliklerinden birini aldığına işaret ediyor olabilir.

KIZ ARKADAŞINIZLA SEKS Eğer heteroseksüelseniz ve rüyanızda bir kadınla seviştiğinizi gördüyseniz bu, cinsel tercihlerinizin değiştiği anlamına gelmez. Bu düşler çoğu zaman bir arkadaşlığı ön plana çıkarmakla ilgilidir. Gerçek hayatta bir kadına karşı duygusal yakınlık hissetmeniz rüyalarınızda onunla fiziksel bir bağ kurduğunuzu görmenize sebep olabilir. Yani, yakın bir kız arkadaşınızla yaptığınız uzun ve samimi bir sohbetten veya yeni bir arkadaş edindikten sonra, rüyalarınızda onunla beraber olduğunuzu görmeniz oldukça doğal.

ALDATMAK Rüyada sevgilinizi aldattığınız zaman yaşadığınız türde bir korku ve utanç duygusunu yaşamak, yakın zamanda gerçek hayatta hissettiğiniz bir pişmanlığa işaret eder. Belki ona yalan söylemiş veya başka bir erkekle flört ederek bazı sınırları aşmış olabilirsiniz. Eğer rüyanızda erkek arkadaşınız sizi aldatıyorsa, bu durum duygusal hayatiniz konusunda pek rahat olmadığınızı düşündürebilir.

Holloway, yeni bir ilişkide onun size sadık olup olmadığı konusunda emin olamayabileceğinizi belirtiyor. Ancak uzun zamandır beraber olduğunuz kişinin, size eskisi kadar fazla ilgi göstermemesi sizi aldattığı anlamına gelmeyebilir. Çok zamanını alan yepyeni bir işe başlamış olabileceğini unutmamaya çalışın. KORUNMASIZ SEKS Rüyanızda prezervatif kullanmadan seks yaptığınızı ve cinsel yolla bulaşan bir hastalık kapmış olabileceğinizi görmek, uyanana kadar soğuk terler dökmenize sebep olur. All About Dreams (Rüyalar Hakkında) isimli kitabın yazarı Gayle Delaney, kendinizi duygusal olarak korunmasız olup olmadığınız konusunda sorgulamanızı öneriyor. Belki de erkek arkadaşınıza tamamen güvenmiyor veya yeni bir ilişkide işlerin ciddileşmesinden korkuyor olabilirsiniz. GARİP BİR EŞLE SEKS Şişman patronunuz veya yan dairedeki ev kadını... Asla istemeyeceğiniz biri ile ilgili gördüğünüz seksi rüyanın anlamı nedir? Holloway'e göre, onları arzulamıyor olsanız bile sahip oldukları başka bir şeye imreniyor olabilirsiniz. Belki patronunuzdan terfi bekliyor veya evlenmeyi düşlüyorsunuz. İyi haber şu ki, bu rüyayı ancak bir amaca ulaşmak üzere olduğunuzda görürsünüz. CİNSEL ANLAMDA ZORLANMAK Rüyanızda bir şeye zorlandığınızı görmeniz (örneğin partneriniz ona oral seks yapmanız için kafanızı aşağıya doğru itiyorsa), kendinizi bir konuda güçsüz hissettiğinizin habercisidir. Delaney'e göre, bu durumda partnerinize karşı koyduğunuzda çok önemli bir şey kaybetmekten korkuyor olabilirsiniz. Tecavüzle ilgili rüyalar ise elbette herkes için diğerlerinden daha da sinir bozucudur. Eğer daha önce tecavüze uğramadıysanız, bu tür rüyalardan korkmanıza gerek yok. Holloway, bu tarz rüyaları hayatınızda, aranızda muhteşem bir kimya olduğunu hissettiğiniz ancak henüz seks yapmadığınız bir erkek olduğu zaman görebileceğinizi belirtiyor. Bu tür rüyalar, bir başkasının sizin rahatlama alanınıza girdiğini gösteriyorlar. Korku hissetmenize rağmen, aslında bu durum sizin de hoşunuza gidiyor. Bu tür bir durumdan zevk aldığınız için kendinizi suçlamamaya çalışın. MAHMURE
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Seçim döneminde medya kullanımını kısıtlamak ruh sağlığı için önemli.
  • Nevrotik bozukluk güvensizlik, kaygı, huzursuzluk, nefret, odaklanamamak, plansızlık gibi belirtilerle ortaya çıkan bir duygu durum bozukluğudur.
  • Sorumluluk duygusu, insanın hayata adapte olmasını sağlayan bir duygu. Öyle ki henüz bir yaşından itibaren eğitimle çocuğa kazandırılması gereken bir
  • Sağduyu, huzur ve güvenliğin korunmasında önemli!
  • Bireysel kimliğin yitirilmesine yol açan zihinsel ve fiziksel bir sorun: Tükenmişlik Sendromu.
  • Belirsizliği çözmeye çalışmak öfke ve tahammülsüzlüğü arttırır. Belirsizliklerle yaşamayı öğrenelim ve onları kucaklayalım.
  • Randevu Al