Seksi çalışan kovulabilir

ABD’de Iowa Eyaleti Yüksek Mahkemesi, “dayanılmaz bir çekiciliğe” sahip çalışanların işten çıkarılabileceğine hükmetti.

Seksi çalışan kovulabilir

ABD’de Iowa Eyaleti Yüksek Mahkemesi, “dayanılmaz bir çekiciliğe” sahip çalışanların işten çıkarılabileceğine hükmetti.

seksi_calisanJames Knight (53) adlı diş hekimi, 10 yıldır asistanı olarak çalışan 32 yaşındaki Melissa Nelson’ı işten çıkardı. Kadın, cinsiyet ayrımcılığına uğradığını savunarak mahkemeye başvurdu. Buna göre Knight’ın karısı, doktor ile asistan arasındaki cep telefonu yazışmalarını okumuş ve kadını kovmasını kocasından istemişti. Diş hekimi, dar elbise giymemesi için kadını uyardıktan bir süre sonra onu işten çıkarmıştı. HEPSİ ERKEK Tüm üyeleri erkeklerden oluşan Iowa mahkemesi, işverenin kendi ailesinde huzursuzluk yaratan çalışanları kovma hakkı olduğuna, ilişki flört aşamasına varmasa bile çalışanların “dayanılmaz çekiciliğinin” işten çıkarma sebebi sayılabileceğine hükmetti. Oybirliğiyle alınan karara göre bu tür işten çıkarmalar haksız olsa bile eyaletteki yasalara uygun. HÜRRİYET
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Günümüz şartlarında aldatmanın tanımı biraz karıştı. Facebook, internet, sosyal ortamlar ve iş ortamları...
  • Güneşli hava mutlu ediyor. Değişen hava koşulları psikolojimizi etkiliyor. Termometre değerleri psikolojimizi nasıl etkiliyor?
  • Sorumluluk sahibi herkes eko anksiyete yaşayabilir… İşte eko anksiyete belirtileri…
  • Uzman Klinik Psikolog Yıldız Burkovik, çiftlere yapılan bebek ile ilgili baskıların olumsuz yanıtla sonuçlandığını söylüyor.
  • Bu ilişki bitti! Her ne sebeple olursa olsun eski sevgiliniz sizinle romantik bir ilişkiye devam etmek istemiyor. Bunu anlayıp kabul ettikten sonra iy
  • Uzmanlara göre patolojik (takıntılı) aşk, alkolik olmak ya da kumarbazlık gibi hastalık sayılabilecek bir psikolojik problem.
  • Randevu Al