'Seks yaşamıyoruz, mutluyuz'

50 yaş üstü seks yapmıyor ama çok mutluYeni yapılan bir araştırmaya göre 50 yaş üstü her 4 çiftten biri asla seks yapmıyor ama "daha mutlu olamayacaklarını" ifade ediyor.

'Seks yaşamıyoruz, mutluyuz'

Bu araştırmaya göre 50 yaş üstü için güven, kibarlık, arkadaşlık ve espri anlayışı bir ilişkide seksten daha önemli görünüyor.

BÜYÜK BİR BÖLÜM "HİÇ SEKS YAPMIYORUZ" DEDİ

Daily Mail'de yer alan haberdeki çalışmaya katılan gönüllülerin yüzde 3'ü haftada en az bir kere seks yaptığını, yüzde 2'si her gün farklı şekilde de olsa bir yakınlaşma yaşadığını söylerken neredeyse yüzde çalışmaya katılanların çeyreği hiç seks yapmadıklarını söyledi.

"DAHA MUTLU OLAMAZDIK"

Seks yapmayanların yüzde 43'ü seksi özlediğini söylerken yüzde 57'si ise seks olmadan çok mutlu olduğunu belirtti.

ASIL BAĞLAYICI OLAN ŞEY "SEKS" DEĞİL

Araştırmayı yürüten Gransnet isimli sitenin editörü Cari Rosen, "Tutku birçok insan için çok önemliyken uzun süreli ilşkide bağlayıcı olan şey merhamet, arkadaşlık, kibarlık ve cömertlik. Bu saydıklarımız ayrıca hemen her yaşta önemli." dedi.

634 kişinin katıldığı anketteki katılımcıların yaşları 51 ile 85 arasında değişti. Katılımcıların yüzde 98'i ise ilişkide en önemli şeyin "güven" olduğunu söylerken bunu birbirine destek olmak, kibarlık, iletişim ve arkadaşlık takip etti.

 

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Cinsel hastalıkların tedavisinde uzmana başvurmanın önemine işaret eden Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Emine Yağmur Zorbozan, cinsel işlev bozuklukla
  • Sürekli Genital Uyarılma Bozukluğu; Cinsel uyarılmaların olağan orgazmik deneyimle çözülmiyor, saatler veya bazen günleri bulan çoklu orgazmlarla yatı
  • Dikkat! Cinsel terapiler muayehanede veya hastanede uygulanmalı! Cinsel terapiler yüzde 95 olumlu sonuçlanıyor.
  • Erkeklerin kadınlardan 10 beklentisi nedir diye sorduğumuzda gelen cevap. Erkeklerin kadınlardan 10 beklentisi nedir diye sorduğumuzda ilk sıraya "cin
  • Pandemi sürecinde sürekli aynı evde bulunmak, yaşamın rutine binmesi, özel alan ihtiyacının artması ve kişisel bakımın azalması gibi nedenler partner
  • İlişkilerde Cinsellik olmazsa olur mu? SAĞLIKLI VE DOYUMLU BİR CİNSELK YAŞAM NASIL OLMALI? CİNSEL YAŞAMDAKİ SORUNLAR HAYATIMIZI NASIL ETKİLER?
  • Randevu Al