Satın aldığı evin bacasından servet çıktı

Norveç'in başkenti Oslo'da bir emlak komisyoncusu, satın aldığı evin bacasında 35 bin Euro değerinde para buldu.

Satın aldığı evin bacasından servet çıktı
Paylaş:

Norveç'te bir kişi satın aldığı evin bacasında yüklü miktarda para buldu. Norveçli emlak komisyoncusu Vemond Thorkildsen, daha önce yaşlı bir çiftin yaşadığı öğrenilen eski bir evi, vasiyet doğrultusunda devredildiği Kanser Fonu açık artırmasında satın aldı.

Thorkildsen, 1.1 milyon Norveç Kronu'na aldığı evde yapacağı tadilat için inceleme yaparken, şömine bacasının içinde posta zarflarının içine doldurulmuş 325 bin Norveç kronu (35 bin euro) buldu.

Parayı bulduklarında ilk aklına gelen şeyin hemen bir uçağa atlayıp tatile çıkmak olduğunu söyleyen Vemod Thorkildsen, "Parayı bulduğumuzda önce soğuk terler döktüm. Sonra arkadaşlarla sevinçten hoplayıp zıplamaya başladık. Biraz sakinleştikten sonra parayı iade etmek gerektiğini düşünmeye başladım. Zira evde yıllarca yaşlı bir çift yaşamış ve mirasını Kanser Fonu'na vasiyet etmişlerdi'' dedi.

Kanser Fonu İkinci Sekreteri Ole Aleksander Opdalshei de "Gerçekten sevindirici bir haber. Parayı bulan kişinin dürüstlüğünden çok etkilendim. Bundan hiç kimseye bahsetmeyebilirdi'' diye konuştu.

DAILY NEWS

 Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: