Şaşkın fil

Güney Afrika’nın Zululand bölgesinde sürüsünden ayrılan 10 günlük dişi fil Tom, yolunu şaşırıp bir çiftlik evinin oturma odasına girdi.

Şaşkın fil

Güney Afrika’nın Zululand bölgesinde sürüsünden ayrılan 10 günlük dişi fil Tom, yolunu şaşırıp bir çiftlik evinin oturma odasına girdi.

meraklifilKorucular annesini bulana kadar yavru fille evin sahibi Francoise Malby Anthony ve arkadaşları ilgilendi. Yavru filin annesinin, tesadüfen Anthony’nin kocasının yıllar önce vurulmaktan kurtardığı fil olduğu anlaşıldı. Anthony, “Buradaki çiftliği 15 yıl önce aldım ve daha önce böyle bir deneyimim olmamıştı. Tom, şu ana kadar sürüsünü kaybeden en küçük fil olmalı” dedi.

SÜRÜSÜNE DÖNDÜ

Yavru filin eve gelene kadar kilometrelerce yürüdüğünü, yorgun, susuz ve aç göründüğünü söyleyen Anthony, “Ona biraz süt verdik, ancak temas kurmak konusunda dikkatli davrandık, çünkü onu geri götürdüğümüzde sürüsünün onu reddetmesini istemedik” diye belirtti. Anne filin yavrusuna kavuşmasıyla mutlu göründüğünü anlatan Anthony, yeniden ayrılmadıkça Tom’un artık annesi ve sürüsüyle yoluna devam edebileceğini söyledi. HÜRRİYET
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Öğrenilmiş çaresizlik nedir? Öğrenilmiş çaresizlik sendromu, başarma isteğini yok ediyor!
  • Narsistik kişilik, “Tanrılaştırılmış ve gerçekçi olmayan bir öz önem duygusu” olarak tanımlanıyor.
  • Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından bu yıl 9’uncusu düzenlenen Uluslararası İletişim Günleri, açılış konferansıyla başladı.
  • Trafikte zaman kaybetme derdi olmadan, ofis ortamı yerine evinin konforundan çıkmadan çalışmak, yakın zamana kadar birçok kişinin hayallerini süsleyen
  • Uzmanlar, yardımsever olmanın, kişinin maddi - manevi verdiği desteğin daha iyi hissetmesini sağladığını vurguluyor.
  • Yapılan bir araştırmaya göre çalışanların en üretken olduğu zamanın pazartesi günü saat 10:01 olduğu ortaya çıktı.
  • Randevu Al