Sanatsal semboller Aidiyeti etkiliyor mu?

sküdar Üniversitesi ve NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi’nin haftada bir düzenlediği Multidisipliner Bilimsel Eğitim Toplantılarına devam ediyor. Toplantı bu hafta Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Sanatsal semboller Aidiyeti etkiliyor mu?

Üsküdar Üniversitesi ve NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi’nin haftada bir düzenlediği Multidisipliner Bilimsel Eğitim Toplantılarına devam ediyor. Toplantı bu hafta Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. “ Sanat ve Sanatsal Semboller” konusunun ele alındığı toplantının konuğu ise Prof. Dr. Selçuk Kırtıklı idi.

uskudar_universitesi1 uskudar_universitesiHer hafta farklı konuların ele alınıp bilimsel veriler ışığında tartışıldığı toplantıların bu hafta gündeminde önemli bir konu, “7-12 mm’de Sanat, Sanatsal Sembollerin Geniş Grup Aidiyetine Katkısı” vardı. Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantının konuğu ise Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Selçuk Kırlı idi. Üsküdar Üniversitesinin akademisyenleri, yüksek lisans ve lisans öğrencileri ile NPİstanbul Nöropsikiyatri hastanesinin uzmanlarının katılımıyla gerçekleştirilen Toplantıda Kırlı tarihten günümüze uzanan sikkeleri, üzerindeki motifleri ve topluma yansımalarını anlattı. Kırlı daha sonra Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile Üsküdar Üniversitesi’ni gezdi. Şaban Özdemir (NPGRUP)