Deprem Travma Psikolojisi

Sanal oyun uzmanları Üsküdar Üniversitesi’nde buluştu

Üsküdar Üniversitesinde düzenlenen oyun sektöründe kariyer paneline katılan oyun uzmanları, her yaştan internet kullanıcısı tarafından büyük ilgi gören oyunların geleceğin sektörü olduğunu söyledi.

Sanal oyun uzmanları Üsküdar Üniversitesi’nde buluştu

 

 

Sanal dünyada her yaştan internet kullanıcısı tarafından büyük ilgi gören oyunlar, Üsküdar Üniversitesinde düzenlenen bir panelde masaya yatırıldı.

Sanal oyun uzmanları Üsküdar Üniversitesi’nde buluştuÜsküdar Üniversitesi Nermin Tarhan Konferans Salonunda Sağlık, Kültür ve Spor Direktörlüğü ve Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanlığının desteği ile gerçekleşen Oyun Sektöründe Kariyer Paneli’ne ilgi yoğundu.

Taiwan Excellence sponsorluğunda OYUNDER Oyun Tasarımcıları, Geliştiricileri, Yapım ve Yayıncılık Derneğinin katıldığı panelde oyun uzmanları ve oyun geliştiricileri Dora Özsoy, Oğuz Sandıkçı, Tansu Kendirli ve Doruk Demirsar yer aldı.

Oyun sektörünün geleceğin sektörü olduğunu söyleyen katılımcılar, üniversitelerde sadece bilgisayar mühendisliği alanında değil diğer bölüm ve fakültelerde oyun tasarımı alanında eğitim verildiğini belirterek gelecekte bu alanda akademik çalışmaların artacağını söyledi.

Dünyadaki büyük oyun şirketlerinin hukuk bürosundan pazarlamaya ve sekreterine kadar personel alımında adaylara ürettikleri oyunlar hakkında sorular yönelttiklerini belirten katılımcılar, soruyu bilemeyen adayların başarısız sayıldığını kaydetti.
 
ÜHA

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi’nin araştırma ve eğitim faaliyetlerindeki başarısı uluslararası derecelendirme kuruluşu Times Higher Education (THE) tarafından b
  • 11. Ulusal Dil ve Konuşma Bozuklukları Kongresi ‘ne rekor katılımla gerçekleşti.
  • 10. Uluslarası İletişim Günleri uluslararası bilgi şölenine dönüştü.
  • Emperyalizm ve antiemperyalizm mücadelesinin yeni versiyonu: “Dijitalleşme”
  • 19. Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi Üsküdar Üniversitesi’nde başladı.
  • Üsküdar Üniversitesi’nden girişimcilere Startup İdea Yarışması ile destek.
  • Randevu Al