Sanal oyun uzmanları Üsküdar Üniversitesi’nde buluştu

Üsküdar Üniversitesinde düzenlenen oyun sektöründe kariyer paneline katılan oyun uzmanları, her yaştan internet kullanıcısı tarafından büyük ilgi gören oyunların geleceğin sektörü olduğunu söyledi.

Sanal oyun uzmanları Üsküdar Üniversitesi’nde buluştu

 

 

Sanal dünyada her yaştan internet kullanıcısı tarafından büyük ilgi gören oyunlar, Üsküdar Üniversitesinde düzenlenen bir panelde masaya yatırıldı.

Sanal oyun uzmanları Üsküdar Üniversitesi’nde buluştuÜsküdar Üniversitesi Nermin Tarhan Konferans Salonunda Sağlık, Kültür ve Spor Direktörlüğü ve Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanlığının desteği ile gerçekleşen Oyun Sektöründe Kariyer Paneli’ne ilgi yoğundu.

Taiwan Excellence sponsorluğunda OYUNDER Oyun Tasarımcıları, Geliştiricileri, Yapım ve Yayıncılık Derneğinin katıldığı panelde oyun uzmanları ve oyun geliştiricileri Dora Özsoy, Oğuz Sandıkçı, Tansu Kendirli ve Doruk Demirsar yer aldı.

Oyun sektörünün geleceğin sektörü olduğunu söyleyen katılımcılar, üniversitelerde sadece bilgisayar mühendisliği alanında değil diğer bölüm ve fakültelerde oyun tasarımı alanında eğitim verildiğini belirterek gelecekte bu alanda akademik çalışmaların artacağını söyledi.

Dünyadaki büyük oyun şirketlerinin hukuk bürosundan pazarlamaya ve sekreterine kadar personel alımında adaylara ürettikleri oyunlar hakkında sorular yönelttiklerini belirten katılımcılar, soruyu bilemeyen adayların başarısız sayıldığını kaydetti.
 
ÜHA

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Türkiye genelinde 7 bin 140 kişinin katıldığı çalışma ilginç sonuçlarıyla dikkat çekti. Araştırmaya göre gençler ve kadınlar daha yalnız.
  • Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, 2005-2010 ile 2015-2022 dönemleri Birleşmiş Milletler (BM) Uyuşturucu Kontrol Kurulu Üyesi ve önceki Başkanı P
  • Aileler Üniversitede Projesi, pilot uygulamanın ardından kapsamı genişletilerek “Kişilerarası Şiddetin Önlenmesi: Saydam Bakış” projesi ile Pendik ilç
  • Evliliğin gençler için ne ifade ettiği sorusuna katılımcı ülkeler genelinde yarıdan fazla katılımcı %58.6 oranla “Mutlu bir beraberlik” cevabını verdi
  • Üsküdar Üniversitesi araştırmacıları G20-N20 Konferansında çalışmalarını anlattı.
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Randevu Al