SAKIN KAR YEMEYİN!

SAKIN KAR YEMEYİN!

Zaman

Kar yemenin bir sakıncası olmadığı düşünülür. Ama kar yemek birçok hastalığa davetiye çıkarabilir.

 

 
Sakarya Altınova Hastanesi Başhekimi ve enfeksiyon hastalıkları uzmanı Dr. Ahmet Elaldı, kar yemenin insan sağlığını olumsuz yönde etkilediğini söyledi. Kar yemenin başta gribal enfeksiyonlar olmak üzere, zehirlenme, mide ve bağırsak enfeksiyonları gibi birçok hastalığa sebep olabileceğini vurgulayan Elaldı, "Özellikle yerleşim birimleri içerisine düşen karın kesinlikle ama kesinlikle yenmemesi gerekir.

Çünkü kar yağarken havadaki tüm partikül, duman ve ne kadar kirlilik unsuru varsa onlara yapışarak yere iniyor. Ayrıca şehirdeki araçların egzoz gazları da kara bulaşıyor.

Bu gazlar da ağır metal içeriyor." uyarısında bulundu. Elaldı, şehirlerdeki başka bir tehlikenin de kedi, köpek gibi hayvanların dışkılarının kara bulaşabileceğinin, bunun da iç organları tahrip eden kist hastalığına sebep olabileceğinin altını çizdi.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al