Deprem Travma Psikolojisi

Şakayla başladı ama...

Kickstarter'da 10 dolara patates salatası yapacağını söyledi, 37 bin dolar topladı.

Şakayla başladı ama...

Kickstarter'da 10 dolara patates salatası yapacağını söyledi, 37 bin dolar topladı. patatessalataİnternetten patates salatası yapmak için 10 dolara ihtiyacı olduğunu söyleyen 31 yaşındaki Zack Brown'ın tamamen şaka niyetiyle yaptığı bu girişimi ses getirdi, kısa sürede 37 bin dolar toplayınca dünyanın gündemine oturdu.

Şaka yollu patates projesi 3 Temmuz'da başlatıldığından bu yana 37.000 dolardan fazla bağış topladı. Zack Brown projeyi başlattığında, hedefi sadece 10 dolar toplamaktı ve 25 günlük bir kaynak bulma süresi vardı. Bağışlar hızlanınca, Brown da onlara ayak uydurarak komik hedefler koymaya başladı. Mesela, 100 dolara eriştikten sonra iki farklı tarif denemek, 75 dolarda pizza partisi vermek gibi. Sonra iş iyice çığırından çıktı ve 1.000 dolarda patates salatasının yapımını canlı yayınlayacağını, 3.000 dolara ulaştığında projenin destekçilerini bir yer kiralayıp partiye davet edeceğini söyledi. Brown, Reddit'deki Ask Me Anything yazısında şöyle diyor. "Bu kadar ileri gideceğini hiç tahmin etmezdim. 10 dolar yeterli bir hedef gibi görünüyordu. Sanırım insanlar saçma ve sıradan bir şey etrafında bir olma fikrine ilgi duyuyorlar. Patates salatası ilginç bir şey olmayabilir, ama görünüşe bakılırsa hepimizi bir araya getiriyor." Brown'ın Kickstarter sayfasının en altındaki küçük bir notta yazanı da söylemeden geçmeyelim. "Pek güzel olmayabilir. İlk defa patates salatası yapıyorum." Son zamanlarda proje kabul kurallarını gevşeten Kickstarter artık yasa dışı ve tehlikeli olmayan neredeyse her projeye onay veriyor. Önceden projelerin onaylanması şartken artık onaylanmadan da başlatılabiliyor. Yine de Kickstarter, projeleri istediği zaman kapama hakkını elinde tutuyor. LONDRA
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Seçim döneminde medya kullanımını kısıtlamak ruh sağlığı için önemli.
  • Nevrotik bozukluk güvensizlik, kaygı, huzursuzluk, nefret, odaklanamamak, plansızlık gibi belirtilerle ortaya çıkan bir duygu durum bozukluğudur.
  • Sorumluluk duygusu, insanın hayata adapte olmasını sağlayan bir duygu. Öyle ki henüz bir yaşından itibaren eğitimle çocuğa kazandırılması gereken bir
  • Sağduyu, huzur ve güvenliğin korunmasında önemli!
  • Bireysel kimliğin yitirilmesine yol açan zihinsel ve fiziksel bir sorun: Tükenmişlik Sendromu.
  • Belirsizliği çözmeye çalışmak öfke ve tahammülsüzlüğü arttırır. Belirsizliklerle yaşamayı öğrenelim ve onları kucaklayalım.
  • Randevu Al