Sağlık sorununa işaret edebilen masum 5 semptom

Vücudun size gönderdiği bazı sinyalleri de görmezlikten gelmemek lazım. İşte hissettiğinizde hızlıca önleminizi almanız gereken bazı sinyaller.

Sağlık sorununa işaret edebilen masum 5 semptom
Paylaş:

MERDİVENLERLE MÜCADELE EDİYORSUNUZ

Merdivenleri çıktığınızda kendinizi ve nefesinizi tükenmiş mi hissediyorsunuz? Bu oldukça dikkat etmeniz gereken bir durum. Özellikle geçmişte böyle problemleriniz yoktuysa ve son dönemde sık sık tıkanıyorsanız bu kalp rahatsızlığı ya da KOAH belirtisi olabilir. Önlemini erken almak için doktora görünmeniz gereklidir.

CİLDİNİZ HER ZAMANKİNDEN FARKLI GÖRÜNÜYOR

Kuru cilt herkesin karşılaşabileceği yaygın bir problemdir ve basit bir nemlendirici kullanarak tedavi edilebilir. Ancak son dönemde parfümünüzü, sabununuzu ya da nemlendiricinizi değiştirmediyseniz ve yine de önünü alamadığınız bir kuruma, yanma ya da kaşınma varsa bu tiroitten kötü beslenmeye ve hatta otoimmün bozukluğuna kadar birçok hastalığın habercisi olabilir. Bu nedenle geçmeyen kuru ciltle karşı karşıyaysanız mutlaka bir doktorla görüşün.

HESAPLAMA KONUSUNDA SIKINTILARINIZ VAR

Matematikle çoğumuzun arası pek iyi değil, bunu biliyoruz. Ancak yine de en basit hesapları bile yapmakta zorlanıyorsanız ve faturanıza bile uzun uzun bakmaya başladıysanız bu Alzheimer ya da demans için erken bir uyarı olabilir. Bir veya iki kez olursa endişelenmenize gerek yok ancak sık sık tekrar ediyorsa bir doktora görünmekte yarar var.

NEFESİNİZ MEYVEMSİ KOKUYOR

Uzmanlar şeker hastalığında veya diyabette insanların garip bir meyvemsi kokuyu dışarıya attığını söylüyor. Bunun nedeni olarak da vücudun kan dolaşımındaki fazla şekeri yakma çabasını gösteriyorlar. Bu nedenle siz ve çevreniz böyle bir koku aldığını düşünüyorsa mutlaka bir doktorla görüşmelisiniz.

HÜRRİYETBu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: