Sağ kalbi 37 yıl attı

Kalbi vücudunun sağ tarafında yer aldığı için doktorların ‘mucize bebek’ olarak tanımladığı Dilek Ercan, 37 yaşında hayatını kaybetti.

Sağ kalbi 37 yıl attı
Paylaş:

Dilek Güneri ve Şefik Ercan çiftinin küçük kızları Demet Ercan 37 yıl önce dünyaya geldi. Kalbi ile vücudunun sol tarafında bulunması gereken bazı organlar
sağ tarafında yer alıyordu. Doktorlar tarafından ‘mucize bebek’ olarak adlandırılan Ercan, 1992 yılına kadar Amerika’da iki kez açık kalp ameliyatı geçirdi. Peşini bırakmayan hastalığa karşı hayata sıkı sıkı tutunan Demet Ercan, Bilgi Üniversitesi’nde İşletme okudu. Mezun olduktan sonra eğitimine Amerika’da devam eden Ercan, Türkiye’de pazarlama müdürü olarak çalışıyordu.

‘HAYATA MEYDAN OKURDU’

Ercan, 3 gün önce nefes darlığı şikâyetiyle hastaneye kaldırıldı. Hastanede duran kalbi tekrar çalıştırıldıysa da yoğun bakım ünitesinde hayata 3 saat tutunabildi ve hayatını kaybetti. Arkadaşları, “Demet tıp literatürüne girmiş biri. 30 yaşını gören yokmuş bu hastalıkta. O çok çılgındı. Hayat doluydu. Çok çalışkandTinder yüzünden AIDS olabilirsinizİngiltere verilerine göre 2014 yılında bel soğukluğunun görülme sıklığında yüzde 19 ve frengide ise yüzde 33 artış var. Uzmanlar ise uyarıyor, bu tarz cinsel hastalıklarda daha da artış olabilir çünkü insanlar Tinder gibi günübirlik buluşmaların yaşandığı sosyal medya siteleri ve telefon uygulamaları sayesinde buluşup hemen cinsellik yaşayabiliyor.

HÜRRİYETBu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: