Deprem Travma Psikolojisi

SADİST KİŞİLİK BOZUKLUĞU VE SERİ KATİLLER

SADİST KİŞİLİK BOZUKLUĞU VE SERİ KATİLLER

NP GRUP


Seri katillerin ve tecavüzcülerin arasından çıktığı Sadist kişilik bozukluğu yaşayan kişilerin başkalarını ezmek ve küçük düşürmekle yaşadıkları hazzı, başkalarına empati yapamayışını, neden sürekli agresif davrandıklarını, nasıl tedavi edileceklerini uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

 

 
Sadist kişilik bozukluğu nedir? Sadist kişilik bozukluğuna yatkınlık ne orandadır? Sadist kişilik bozukluğunda öğrenme etkili midir? Sadist kişilik bozukluğu olan kişiler hangi psikiyatrik hastalıkları yaşarlar? Neden sürekli baskıcı davranırlar? Başkalarının gözünde nasıl olduklarına önem verirler mi? Başkalarını duygularına karşı neden duyarsız davranırlar gibi soruların cevaplarını uzmanlar bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

Kişilik bozukluklarının sebepleri nelerdir? Herkes için risk taşır mı? Antisosyal kişilik arasında ne gibi farklar vardır? Evlilik işlerini yürütebilirler mi? Boşandıkları halde neden eski eşlerine fırsat vermezler ve tecavüze yeltenirler? Başkalarına neden merhamet duyamazlar? Hangi konularda kaygılar yaşarlar, hangi psikiyatrik hastalıkları yaşarlar gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak olan İyi Bak Kendine programının konukları NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi'nden Psikiyatri Uzmanı Dr. Habip Erensoy ve NPİSTANBUL Etiler Poliliniği'nden Uzman Psikolog Bihter İyidir olacaklar.

Seri katiller ve tecavüzcüler neden sadist kişilikler arasında çıkar?  Cinsel sadizm ne demektir? Başkalarına verdiği zarardan aldıkları haz devam eder mi? Tedaviyi kabul ederler mi? Terapi etkili midir gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Programın PSİKOGÜNDEM bölümünde tanınmış Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan; Harvard Tıp Fakültesi'nin 'Yaşlanma Geri Çevrildi' başlığını taşıyan REUTERS'in duyurduğu araştırmayı Uğur Canbolat'a değerlendirecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al