SADİST KİŞİLİK BOZUKLUĞU VE SERİ KATİLLER

SADİST KİŞİLİK BOZUKLUĞU VE SERİ KATİLLER

NP GRUP


Seri katillerin ve tecavüzcülerin arasından çıktığı Sadist kişilik bozukluğu yaşayan kişilerin başkalarını ezmek ve küçük düşürmekle yaşadıkları hazzı, başkalarına empati yapamayışını, neden sürekli agresif davrandıklarını, nasıl tedavi edileceklerini uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

 

 
Sadist kişilik bozukluğu nedir? Sadist kişilik bozukluğuna yatkınlık ne orandadır? Sadist kişilik bozukluğunda öğrenme etkili midir? Sadist kişilik bozukluğu olan kişiler hangi psikiyatrik hastalıkları yaşarlar? Neden sürekli baskıcı davranırlar? Başkalarının gözünde nasıl olduklarına önem verirler mi? Başkalarını duygularına karşı neden duyarsız davranırlar gibi soruların cevaplarını uzmanlar bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

Kişilik bozukluklarının sebepleri nelerdir? Herkes için risk taşır mı? Antisosyal kişilik arasında ne gibi farklar vardır? Evlilik işlerini yürütebilirler mi? Boşandıkları halde neden eski eşlerine fırsat vermezler ve tecavüze yeltenirler? Başkalarına neden merhamet duyamazlar? Hangi konularda kaygılar yaşarlar, hangi psikiyatrik hastalıkları yaşarlar gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak olan İyi Bak Kendine programının konukları NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi'nden Psikiyatri Uzmanı Dr. Habip Erensoy ve NPİSTANBUL Etiler Poliliniği'nden Uzman Psikolog Bihter İyidir olacaklar.

Seri katiller ve tecavüzcüler neden sadist kişilikler arasında çıkar?  Cinsel sadizm ne demektir? Başkalarına verdiği zarardan aldıkları haz devam eder mi? Tedaviyi kabul ederler mi? Terapi etkili midir gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Programın PSİKOGÜNDEM bölümünde tanınmış Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan; Harvard Tıp Fakültesi'nin 'Yaşlanma Geri Çevrildi' başlığını taşıyan REUTERS'in duyurduğu araştırmayı Uğur Canbolat'a değerlendirecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al