SADAKATSİZLİK GENETİK Mİ

AFP

Bazı insanların en  evdiklerine dahi sadık kalamamasının nedeninin genetik olabileceği ortaya  çıktı.

 


İtalyan Corriere della Sera gazetesinde çıkan habere göre, New York  Devlet Üniversitesinden bir grup bilim adamı, bazı insanların eşlerine sadık  kalamamalarının nedeninin, alkol ve kumar alışkanlıklarıyla da ilgili olan ve  hatta kişinin siyasi olarak daha "liberal" eğilimli olmasına yol açan DRD4 geni  varyasyonu olabileceğini bildirdi.

Uslanmaz çapkınlara bu davranışları için mazeret veren araştırmada bilim  adamları, 181 gencin DNA'sını ve cinsel geçmişlerini karşılaştırdı.

DRD4 geni varyantını taşıyanların, kaçamak yapma ihtimallerinin  diğerlerine göre iki kat daha fazla olduğunu ortaya koyan araştırmayı yürüten  ekibin başındaki Justin Garcia, bunun kesinlikle, bu varyantı taşıyan herkesin  evlilik dışı ilişkiye gireceği anlamına gelmediğinin altını çizdi.

Bu geni taşımayanların da yine eşlerini aldatabildiğini belirten Garcia,  "Araştırmamız, sadece bu varyantı taşıyanların bu tür eylemlerde bulunmaları  ihtimalinin çok daha yüksek olduğunu gösteriyor" dedi.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Randevu Al