Saçsız, mutlu ve umutlu

Shalice Ader 17 yaşında Hawaii'de yaşıyor. Halk arasında 'saçkıran' olarak tanımlanan 'Alopesi areata' hastalığına sahip bir genç kız.

Saçsız, mutlu ve umutlu
Paylaş:

Kendine güvenen ve son derece güzel olan Shalice yaşam enerjisini yaymak ve insanlara özgüvenin önemini yüklediği fotoraflar ve altına yazdığı yazılarla öğretmeye çalışıyor.

Alopesi hastalığı bağışıklık sisteminin kendi hücrelerini yabancı olarak görerek onlarla savaşması sonucu oluşan bir saç dökülme hastalığı. Kesin bir tedavisi olmayan hastalık daha çok gençlerde görülüyor. Shalice Ader ise doğuştan saçkıran hastalığına sahip.

Uzun yıllar boyunca insanların ne düşüneceğinden endişenen Shalice, 16 yaşına kadar hiç peruksuz veya şapkasız dolaşmamış.

Daha sonra bu konuda endişelenmenin zaman kaybı olduğuna karar veren genç kızın bu konuda özgüvenli olması için ailesi ve arkadaşları onu hep desteklemiş. Artık insanların ona bakmasının bile iltifat olduğunu söylüyor.

Shalice Ader'ın en büyük hayali ise dünyaya ilham vermek. Daha fazla kişiye ulaşmak için You Tube'da çektiği videolarla fenomen olmak ve özgüvenin, iyimserliğin ne kadar önemli olduğunu anlatmak istiyor.

Shalice'ın Instagram'da şu an 34 binden fazla takipçisi var ve gün geçtikçe popülerliğini arttırıyor. Takipçileri sevgi mesajları hatta çizdikleri resimlerle ona destek oluyor. 24 saat koruma sağlama özelliği bulunan deodorantlar ,belli bir açıyla ve uzaklıkla sıkmak şartıyla kullanılabilir.Fakat bu ürünler yalnızca temiz cilde uygulandığında doğru sonuçlar verir.

Terlemeye karşı krem şeklinde kullanılan ürünler uzun süreli koruma sağlar.Temizlenmiş cilde akşam yatmadan önce uygulanan bu ürün için uzun süre koruma sağlayanları tercih edilmelidir.

HÜRRİYETBu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: