Rusya'da kediden belediye başkanı

Sibirya'nın Barnaul kentinde siyasetçilerin yolsuzluklarından ve adam kayırmasından bunalan halk, bir kedinin belediye başkanı olmasını istiyor.

Rusya'da kediden belediye başkanı

Guardian gazetesinin haberine göre, Barsık adındaki kedi yerel sosyal medya ağının yaptığı ankette belediye başkanı adayı olarak tüm insanları geride bıraktı. Yevgeny Kuznetsov adındaki bir emekli, halkın sevgilisi haline gelen Barsık'ın bu popülaritesini "insanların artık kime güveneceğini bilememesine borçlu olduğunu" söylüyor.

Rus sosyal medya ağı Vk'nın 'Altai Online' sayfasında yapılan oylamada, Barsık şimdiye kadar kullanılan 5400'den fazla oyun yaklaşık yüzde 91'ini aldı. Barnaul, Moskova'nın 3600 km doğusunda, Altay dağları yakınlarında 700 bin nüfuslu bir kent.

Kentin Belediye Başkanı Igor Savintsev, belediye arazilerini yakınlarının şirketlerine satmakla suçlanması ardından Ağustos ayında istifa etti. Yerel basında yer alan haberlere göre, Savintsev'in dolandırıcılık ve zimmetine para geçirmekle suçlanan oğlu Maksim de Tayland'a kaçtı.

Belediye meclisi ve bölge valisi Aleksander Karlin'den oluşan komisyon gelecek hafta toplanarak, kentin yeni belediye başkanını atayacak. Sosyal medya sitesinde, Barsık'ın 'seçim kampanyası' için şimdiye kadar yaklaşık 20 dolar bağış toplanmış. Kedinin sloganı da daha şimdiden belli: "Sadece fareler Barsık'a oy vermez."

A.A

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al