Ruslar İstanbul dedi

Rusya'da bir dergi tarafından düzenlenen ankette Türkiye'nin en gelişmiş ve fazla nüfusa sahip şehri İstanbul, "Tekrar dönmek isteyeceğiniz şehir" kategorisinde ilk sırada yer aldı.

Ruslar İstanbul dedi
Paylaş:

National Geographic Dergisi tarafından düzenlenen ve yaklaşık 240 bin okuyucunun katılımıyla gerçekleştirilen ankette İstanbul, "Tekrar dönmek isteyeceğiniz şehir" kategorisinde en fazla oyu alan şehir olarak ödüllendirildi.

Turistler açısından yaşadıkları olumlu deneyimlerin ve memnuniyetin göstergesi olarak nitelendirilen kategorideki ödülü, Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri Alper Özkan, düzenlenen törenle aldı.

RUS TURİST BU YIL ANTALYA'YI ÜZDÜ

Diğer yandan bu yıl Türkiye turizmi, ekonomisindeki sıkıntılar nedeniyle yurtdışı seyahatlerini azaltan Rus turistin etkisi fazlasıyla hissetti.

Gelen Rus turist sayısı 700 bin azaldı
Gelen Rus turist sayısı 700 bin azaldı
Uzmanlar, Rus turistin gelmemesinin Antalya'daki turizm sektörüne yaklaşık 5 milyar dolarlık zarar verebileceğine işaret etti.

MISIR SALDIRISINDAN SONRA TALEP ARTTI

Ancak islami terör örgütü IŞİD'in, Mısır'a giden Rus uçağını düşürmesinin ardından, Rusya'daki turizm acenteleri, ucuz olmasından dolayı sık ziyaret edilen Mısır'a gidecek Ruslara, yeniden Türkiye seçeneğini sunmaya başladı.

A.A



Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: