Ruhu hala çocuk olanlar bu haber sizin için!

Ruhu hala çocuk olanların anlayacağı 5 durum…

Ruhu hala çocuk olanlar bu haber sizin için!

BEKLENEN YERLERDE BEKLENEN TEPKİLERİ VEREMEMEK

Sevinç, üzüntü, gururlanmak, heyecanlanmak gibi duygusal tepkilerin verildiği durumlardaki davranışlar, bir insanın ruhunun kaç yaşında olduğu hakkında da ciddi ipuçları verir. Kocaman insanların üzüntüler karşısında çocuklar gibi aşırı yıkımları ya da sevinçler karşısındaki durdurulamaz büyük hareketleri onların çocuk ruhlarının belirtisidir. Bu insanlar yaşlarından beklenen tepkileri vermekte zorlanırlar.

HALA ÇİZGİ FİLM VE ANİMASYON FİLMLER İZLEMEK

Çocuk ruhlu insanlar çizgi filmlerin ve animasyonların etkisinden kurtulamazlar. Onların içinde hala bundan zevk alan biri  vardır. Bu nedenle onları hala çizgi film izlerken ya da çocukluğunuzdan kalma bir çizgi film karakterinin oyuncağını masasında görürseniz şaşırmayın. Ona hala çok komik ve çok yaratıcı geliyor. Daha doğrusu o hala o komediyi ve yaratıcılığı görebiliyor.

MASALLARDAN VE FANTASTİK HİKAYELERDEN ETKİLENMEK

İnsanlar büyüdükçe daha reel şeyler hakkında konuşmak ve hayatlarını bu reellik üzerinden devam ettirmek zorunda kalırlar. Yani hayatın masallardaki gibi olmadığını görmeye başladıkları anda masallardan da vazgeçerler. Ancak çocuk ruhlu insanlar bu hikayelerin etkisinden kurtulmak istemezler. Masallar ve fantastik dünyalar onlar için hala güzel kaçış noktalarıdır.

GECELERİ YATARKEN OLAMAYACAĞINI BİLDİĞİ HAYALLER KURMAK

Yine fantastik dünyalarda olduğu gibi çocuk ruhlu insanlar hayallerinden de vazgeçmezler. Bu hayaller seneye ev alırım ya da arabayı değiştiririm gibi hayaller değildir. Bir gece başbakan olup ülkeyi kurtarırlar, diğer gece uzay komitesi başkanı olup tüm insanlığı. Anlayacağınız olmayacağını bildiği hayalleri kurmak ve bununla eğlenmek çocuk ruhlu insanların en sevdiği etkinliktir.

FAZLA KIRILGAN OLMAK

Çocuk ruhlu insanların kendilerine ördükleri bol kaçışlı hayatları olsa da en ufak bir problemle karşılaştıklarında maalesef aşırı kırılgan davranırlar. Çünkü kendilerini koruma ihtiyacı duyup, karşılarındaki insanlara duvar örmediklerinden her şeyleri açıktır. Bu açıklık onları yetişkinler dünyasında korumasız hale getirir. Çabuk kırılırlar.

HABERTÜRK

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Hayvana şiddet, anti-sosyal kişilik bozukluğunun habercisi…
  • Kadına yönelik şiddetin sadece maruz kalan kadınları değil, aileleri ve tüm toplumu etkilediğini belirten Uzman Klinik Psikolog Solin Çekin, şiddetin
  • Gelecekle ilgili bilgiye ulaşma isteği, takıntıya dönüşebilir.
  • Korku anında ‘Dur, Düşün, Eyleme Geç’ kuralı uygulanmalı. Krize önlem almak beceriye dönüşmeli.
  • Borsada yatırım yapan pek çok kişinin kararları, aldıkları olumlu ya da olumsuz haberler ve edindikleri bilgiler karşısında şekillenebiliyor.
  • Tükenmişlik sendromu ve değersizlik hissi, sessiz istifaya yol açabiliyor.
  • Randevu Al