RUH SAĞLIĞINDA YARDIMSEVERLİK ÖNEMLİ

RUH SAĞLIĞINDA YARDIMSEVERLİK ÖNEMLİ
Paylaş:

Şaban ÖZDEMİR(NPGRUP)

Yaşamak lazım insan olmanın gereklerini unutmayarak, yaşatmak lazım görmezden geldiklerimiz için bir şeyler yaparak… Yardımseverliği en güzel tanımlayan cümlelerden biri bu olsa gerek. Yardım yapmak kadar onun güler yüzle yapılması, yapılan yardımın başa kakılmaması önemli davranışlardan biri. İyi Bak Kendine bu akşam yine önemli bir konuyu daha yardımseverlik ve psikolojisini masaya yatırıyor.

 


Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu, Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı " İyi Bak Kendine" yeni konu ve konuklarıyla bu akşam ÜLKE TV ekranlarında evinize konuk oluyor. Kendine iyi bakmak isteyenlerin severek seyrettiği, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulup, çözümler ürettiği ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine'de bu akşam, "YARDIMSEVERLİK VE İŞBİRLİĞİ" enine boyuna irdeleniyor.

NP Etiler Polikliniği'nden Doktor Hakan Erkaya ile Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden uzman psikolog Yıldız Burkovik toplum ruh sağlığı için önem taşıyan yardımseverliğe ilişkin herşeyi mercek altına alıyor.

- Yardımseverlik nedir?
- Yardımseverlik davranışı kazanılır mı?
- Neden herkes yardımsever değildir?
- Yardımseverlikte insan benliği nasıl beslenir?
- Yardım etmede tercihler nasıl belirlenmeli?
- Yardım nasıl yapılmalı?
- Yoksuluna yardım etmeyen toplumların psikolojisi nasıldır?
- Yardımseverlikte empatinin yeri nedir?
- Çıkar için yapılan yardımlar nasıldır?
- Narsitlerin yardımları nasıl olur?
- Cömertlikle bağlantısı var mı?
- Yardımseverliği maddi, fiziksel, duygusal ve bilgi olarak sınıflandırmak mümkün mü?
- Yardımseverlik insanlar arasında iyi duygulara neden olur mu?

... gibi merak edilen soruları uzmanlar İyi Bak Kendine'de Uğur Canbolat'a değerlendirecek. 

Canlı bağlantılar ile seyirci sorularının da alınacağı programda'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları, stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanların soruları da cevap bulacak.
 
Bugün 23.30'dan sonra ÜLKE TV' ekranlarında seyirciyle buluşacak program, TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenebilecek.