'Ruh sağlığı yeterince bozulmadı' indirimi

Cinsel tacizden 12.5 yıla mahkûm olan tuhafiyecinin cezası, mağdur küçük kıza 4 yıl sonra çıkan ‘ruh sağlığı yeterince bozulmadı’ raporuyla 2.5 yıla indi.

'Ruh sağlığı yeterince bozulmadı' indirimi

Cinsel tacizden 12.5 yıla mahkûm olan tuhafiyecinin cezası, mağdur küçük kıza 4 yıl sonra çıkan ‘ruh sağlığı yeterince bozulmadı’ raporuyla 2.5 yıla indi.

tacizindirimiErzurum’da annesinin 11 Şubat 2010’da boncuk almaya gönderdiği o dönem 7 yaşında olan E.A.’ya, işyeri sahibi C.U. (49), “İstersen tezgâhın arkasına geç bak” dedi. İddiaya göre tuhafiyeci, tezgâhın arkasına geçen çocuğa cinsel tacizde bulundu. Çocuğun ağlayarak olayı anlattığı annesinin şikâyetiyle dava açıldı. Atatürk Üniversitesi’nden alınan rapora göre çocuğun olay nedeni ile ruh sağlığının bozulduğu belirlendi. Tutuksuz sanık 2012’de 12.5 yıl hapis cezası aldı. Kararı Yargıtay 13 Ocak 2014’te bozdu.

ALT SINIRDAN İNDİRİMLİ CEZA

Yargıtay’ın talebiyle Adli Tıp Kurumu 6’ncı İhtisas Kurulu’nda tekrar muayene edilen çocuğa, bu kez “Olay nedeniyle ruh sağlığının etkilendiği ancak bu etkilenmenin ruh sağlığını bozacak mahiyet ve derecede olmadığı oybirliği ile mütalaa olunur” yönünde rapor verildi. Olaydan 4 yıl sonra alınan bu rapor üzerine, mahkeme sanık C.U.’ya indirimli ve alt sınırdan 2 yıl 6 ay hapis cezası verdi. DHA
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Erkekler için çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Eşiniz baba olmaya hazır mı? İşte cevabı.
  • Çocuğunuz yaramaz ise bu onun ileride iş hayatında başarılı olacağı anlamına gelebilir.
  • Kâbuslar, uyku terörü, uyurgezerlik gibi uyku bozuklukları çocukların bedensel ve ruhsal gelişimlerini olumsuz yönde etkiliyor.
  • Solaklara yapılan baskı, disleksi ve kekemeliğe yol açabilir.
  • Baskıcı anne-babalar dikkat! Çocuğunuzun tüm hayatını olumsuz etkileyebilirsiniz.
  • Psychological Science ‘da yayımlanan yeni bir çalışma; başkalarının zihinsel durumları hakkında akıl yürütebilmeyi öğrenen çocukların bir ödülü kazanm
  • Randevu Al