RUH HALİNİZİ DESTEKLEYİN

RUH HALİNİZİ DESTEKLEYİN

ZAMAN

İnsan mutlu olunca, hayata iyimser bir bakış açısıyla bakınca ruhsal açıdan da kendini mutlu hisseder.   

 

 
Birçok iyimser insan bile ruhsal durumunu düzenlemek için çeşitli yöntemler deniyor. Ruh halinizi desteklemenin, kendinizi iyi hissetmenizin birçok basit yolu bulunuyor.
Reader's Digest dergisinde yer alan habere göre, işte yaşamınıza küçük bir mutluluk katmanın 10 yolu:

1. Yürüyüşe çıkın: Eşinizle, çocuklarınızla veya en iyi arkadaşınızla birlikte yürüyüş yapın. Sadece çok az egzersiz bile ruh halinizi destekleyebilir ve sizi üzen problemlere yeni bir açıdan bakmanızı sağlar. Yürüyüşün sıkıcı olduğunu düşünüyorsanız, sizin için ilginç olan bir yerde yürüyüş yapabilirsiniz.Alışverişmerkezine gidebilirsiniz, pazarda gezebilirsiniz ve hatta yoğurt almak için markete kadar yürüyebilirsiniz.

2. Bol uyuyun: Gece geç saatlere kadar televizyon izlemek yerine erkenden yatın. Uyku miktarını artırmak stres seviyenizi düşürür ve uyandığınızda gün içinde başarılı olmanız için size enerji sağlar.

3. Size yapılan iyiliği unutmayın: Sizin için bir şeyler yapan, size yardım eden insanlara bir not ya da küçük bir buket çiçek ile teşekkür edin. İkinizin de yüzünde bir gülümseme olacaktır.

4. Karşınızdaki kişi övün: Karşınızdaki kişinin sevdiğiniz bir özelliğini övmek size de iyi gelecek. Çünkü başkalarının iyi yanlarını görmek sizinde iyi yönlerinizi görmenize yardım edecek.

5. Bir gezi planlayın: Bazen her şey üstünüze gelebilir. Yakın ya da uzak bir yere geziye çıkmak ileriye bakmanıza yardımcı olacak.

6. Bir şeyler satın alın: Gülmek en iyi ilaçtır. Komik bir resim, dergi ya da DVD gibi sizi güldürebilecek şeyleri toplayın. Hatta bir akşam stand-up gösterisine gidebilirsiniz.

7. Koltuk masajı yaptırın: 10 dakika gevşemek size çok iyi gelecektir. Öğle yemeğini masanızda yemek yerine, en yakın sauna ya da hamama gidip masaj koltuğuna oturun. Bu masaj sırtınıza ve boynunuza çok iyi gelecek, günün kalan kısmında dinlenmiş olacaksınız.

8. En sevdiğiniz renklerin giysilerini giyin: Kırmızıyı mı yoksa maviyi mi çok seviyorsunuz? En sevdiğiniz renklerin bulunduğu giysilerinizi giyin. Böylece kendinizi daha mutlu hissedeceksiniz, gün boyu yüzünüzden gülümseme eksik olmayacak.

9. Bulmaca çözün: Zor bir bulmacayı ya da Sudoku'yu başarılı bir şekilde tamamlayıp kendinize olan güveni artırın. Beyin gücünüzü genişletin ve bir şeylerle mücadele etmek yaşamda daha güvenilir bir görünüme sahip olmanıza yardım eder.

10. Masanızda fotoğraf olsun: Tarihi yerleri gezerken, piknikteyken, arkadaşlarınızla, ailenizle birlikte bir fotoğraf çekilin. Bunu işyerinde ya da evde masanızın üzerine yerleştirin. Bu size sevdiğiniz insanlarla birlikte mutlu olmak için birçok şey yaptığınızı hatırlatacak.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al