Rektörle buluşmalar başladı

Eğitimde, multidisipliner ve tematik anlayışın yanında birçok alanda da yeniliklerin öncüsü olan Üsküdar Üniversitesi, bu yaklaşımını her alanda sürdürüyor. Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan Türkiye’de yapılmayanı yaparak ayda bir kez de öğrencileriyle bir araya geliyor.

Rektörle buluşmalar başladı

Eğitimde, multidisipliner ve tematik anlayışın yanında birçok alanda da yeniliklerin öncüsü olan Üsküdar Üniversitesi, bu yaklaşımını her alanda sürdürüyor. Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan Türkiye'de yapılmayanı yaparak ayda bir kez öğrencileriyle bir araya geliyor.

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİNİ TANIYIN

uskudar_rektorle_bulusma2  Tarhan ve beraberindeki öğretim üyeleri, öğrencilerden gelen istek, ihtiyaç ve beklentilerini bire bir dinliyor. Davranış sağlığı ve bilimlerinde Türkiye'nin ilk ve tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi, eğitimdeki özgün ve yenilikçi uygulamalarıyla dikkat çekiyor. Muldisipliner yaklaşımlarıyla eğitime başladığı günden buyana çok konuşulan ve sık sık ziyaret edilen Üniversite, y

uskudar_rektorle_bulusma

eni uygulamasıyla da farklılığını gösteriyor. Sokratik sorgulama anlayışından yola çıkan Üsküdar Üniversitesi, ayda bir kez öğrencileri ile Rektörü bir araya getiriyor. "Rektörle Buluşmalar" başlığı altında gerçekleştirilen bu etkinliklerin ilki yapıldı.

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ’NDEN HABERLER

Sokratik sorgulama anlayışından yola çıkan Üsküdar Üniversitesi ayda bir kez öğrencisi ile Rektörü bir araya getiriyor. “Rektörle Buluşmalar” başlığı altında gerçekleştirilen etkinliklerin ilki ise yapıldı. Üsküdar Üniversitesuskudar_rektorle_bulusma1i Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen rektörle buluşmaların ilkini ilgi yoğundu. Çok sayıda öğrenci Rektör Tarhan ile bir araya geldi. Konuşmasına; "Burada Soktarik sorgulama yapılır. Her türlü soruyu çekinmeden bana ve diğer hocalarınıza yöneltebilirsiniz. Burada eşitlik ilkesi var. Hoca ve öğrenci ilişkisini kapının arkasında bırakalım ve her türlü istek, beklenti, talep ve sorunlarınızı bizimle paylaşın" Diye başlayan Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan, öğretim üyeleriyle öğrencilerden gelen her türlü soruyu tek tek dinledi, her birine de içtenlikle cevap verdi. Üniversitenin sunduğu sosyal, kültürel ve eğitim alalındaki imkânları ile ileriye dönük projelere kadar birçok konunun ele alındığı buluşmadan öğrenciler görüşmeden memnun ayrıldı. Biz bir büyük aileyiz, hep birlikte büyüyecek ve güzel işlere yine hep birlikte imza atacağız diyen Rektör Tarhan, ikinci buluşmasını bir ay sonra öğrencilerle gerçekleştirecek. Şaban Özdemir (NPGRUP)
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü mezunu Betül Bıyık, tüm sağlık branşlarının ürünlerini sergileyebildiği dünyadaki ilk ve tek
  • Üsküdar Üniversitesi öğrencisi 4. Sınıf öğrencisi Merve Ceren Kılıç’tan gurur verici bir başarı daha.
  • Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Cihan Taştan ve proje eki
  • Meslek, alan seçiminde kararsızlık yaşayan adaylar, Kariyer Testi ile ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun mesleği belirleyebiliyor.
  • Üsküdar Üniversitesi 12 patent başvurusu ile vakıf üniversiteleri arasında 2. sırada yerini aldı.
  • Üsküdar Üniversitesi, önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
  • Randevu Al