REKTÖR TARHAN'DAN YENİ KİTAP

REKTÖR TARHAN'DAN YENİ  KİTAP

Timaş-Şaban Özdemir(NPGRUP)

Prof. Dr. Nevzat Tarhan yeni kitabında bizleri, aşınan değerlerin hayatımıza yeniden hâkim olması için bir adım atmaya çağırıyor…

 


Prof. Dr. Nevzat Tarhan "Güzel İnsan Modeli" isimli yeni kitabında bizleri, aşınan değerlerin hayatımıza yeniden hâkim olması için bir adım atmaya çağırıyor…

Gerek kaleme aldığı kitaplar ve katıldığı televizyon programları gerek ise yaptığı çalışmalarıyla toplumun ruh sağlığı seviyesini yükseltmeyi amaçlayan, topluma koruyucu ruh sağlığı hizmeti veren Prof. Dr. Nevzat Tarhan, yeni kitabını Ramazan ayında okuyucusuyla buluşturuyor.

Çok sayıda kitaba imza atan Tarhan Timaş Yayınlarından çıkacak "Güzel İnsan Modeli" isimli kitabında bizleri, aşınan değerlerin hayatımıza yeniden hâkim olması için bir adım atmaya çağırıyor.

Değerleri, toplumun manevi dinamikleri olarak tanımlayan Tarhan, bu dinamiklerin kendini en çok gösterdiği yerin insanların iç dünyası olduğunu vurguluyor.

Değerleri gölgeleyerek toplumları değiştiren bütün kötülükler, ağaçlarda saklı kurtlar gibidir. Nasıl ki kurtlar ağacı içten kemirerek devirirse, sosyal yozlaşma ve kuralsızlık da toplumu böyle çürütür. Dolayısıyla ailede, toplumda ve siyasette "güzel insan modelleri"nin artması için harekete geçme zamanı...

TARHAN'DAN YENİ KİTAP

 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Bebeklerin geçiş dönemlerinde, babaların rolü nedir? Nasıl bir baba olmalı? Yoksa sizin bebeğinizde babasına çok mu düşkün?
  • Eşinizin veya sevgilinizin arkasından ne kadar yas tutabilirsiniz? NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar anlattı...
  • Lösemi ile mücadelede ailenin tutumları tedavi sürecinde çok etkili.
  • Aşk herkese göre değişen kavram; kimine göre süresi, kimine göre şekli önemli. `Aşk olmazsa meşk olsun` diyen de var, aşkın platoniğini seçen de.
  • Okyanusta karaya en uzak nokta Nemo Noktası olarak biliniyor.
  • Randevu Al