Deprem Travma Psikolojisi

Rektör Tarhan, Ankara’dan dönen öğrencisini karşıladı

Terör saldırılarını proteste etmek ve farkındalık oluşturmak için Üsküdar Üniversitesinden Ankara’ya yürüyen Ergoterapi Bölümü öğrencisi İsa Kör’ü Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan karşıladı.

Rektör Tarhan, Ankara’dan dönen öğrencisini karşıladı

Örnek davranışı için Kör’ü tebrik eden Tarhan, terörle mücadelenin sadece sözle değil davranışlarla da yapılması gerektiğine dikkat çekerek yürüyüşün Türkiye üzerinde asimetrik savaş yapanlara karşı da iyi bir mesaj olduğunu söyledi.

Üsküdar Üniversitesi Sağlık  Bilimleri Fakültesi Ergoterapi Bölümü öğrencisi İsa Kör, 21 Ocak Cumartesi sabahı İstanbul Altunizade’de bulunan Üsküdar Üniversitesinin Merkez Yerleşkesinden çıktığı Ankara yürüyüşünü tamamladı.

Günde 12-13 saat yürüyüşle 10 gün boyunca yürüyen İsa Kör Gazi Meclis’te Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Sekreter Yardımcısı Erbay Kücet ve kalabalık bir basın ordusu karşılamıştı.

Kör’ü dönüşte Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan makamında misafir etti.
Genel Sekreter Selçuk Uysaler’in de bulunduğu karşılamada Tarhan öğrencisi İsa Kör’e kitaplarından oluşan bir set hediye ederken demokratik eylemi için de teşekkür etti.

Terörle mücadelenin sadece sözle olmayacağını, insan davranış ve fiilleriyle de çarpıcı eylemlerle mücadelenin seslendirilmesi gerektiğine dikkat çeken Tarhan, Kör’ün bu hissiyat ile Türkiye’ye ve dünyaya iyi bir örnek olduğunu söyledi.

Tarhan İsa Kör’ün yürüyüşünün Türkiye üzerinde asimetrik savaş yapanlara iyi bir de mesaj olduğunu kaydetti.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi ve Üsküdar Belediyesi iş birliğinde depremzede ailelere ve çocuklarına yönelik psikolojik destek buluşması g
  • Üsküdar Üniversitesi, 10 yıldan bu yana Pozitif Psikoloji dersleri veriyor.
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından bu yıl “İyilik Bilimi / İyilikten Ne Doğar? & Deprem ve Travma Sonrası Büyüme” temasıyla düzenlenen 5. Uluslararası Po
  • “Gelecekte hayat kolaylaşabilir ancak insan kalmak çok kolay olmayabilir”
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Uluslararası Pozitif Psikoloji Kongresi, “İyilik Bilimi / İyilikten Ne Doğar? & Deprem ve T
  • Birleşmiş Milletler Uyuşturucu Kontrol Kurulu (INCB) 2022 Raporu, dünyayla aynı anda Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, 2005-2010, 2015-2022 ile
  • Randevu Al