REKTÖR PROF. TARHAN OLDU

REKTÖR PROF. TARHAN OLDU

Şaban ÖZDEMİR(NPGRUP)

Üsküdar Üniversitesi’nin kurulmasına ilişkin kanunun resmi gazetede yayınlanmasının ardından mütevelli heyeti toplantısı bugün gerçekleştirildi.

 


3 gündem maddesiyle toplanan üyeler oy çokluğuyla mütevelli heyeti başkan olarak Ahmet Furkan Tarhan’ı, Yükseköğretim Kurulu’na sunulmak üzere de Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı vekâleten Rektör olarak seçti.

Amaca uygun üniversite kurma vizyonuyla 2008 Eylül ayında çalışmalarına başlanan Üsküdar Üniversitesi’nin resmen kurulduğuna ilişkin kanunun resmi gazetede yayınlanmasının ardından çalışmalara hız verildi. Üsküdar Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeleri, İnsani Değerler ve Ruh Sağlığı (İDER) Vakfı merkezinde bir araya geldi.

Toplantıya İDER Vakfı yönetim kurulundan Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Uğur Canbolat, Necmettin Gürsoy, vakfın mütevelli heyeti üyelerinden; Dr. Oğuz Tan, Dr. Semra Kaya Baripoğlu, Yakup Topsöğüt, ile Üsküdar Üniversitesi mütevelli heyeti üyelerinden de Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım, Mevlüde Vuslat Bekaroğlu, Ramazan Çelik, Mustafa Şevki Kavurmacı, Adnan Tanrıverdi ile Ahmet Furkan Tarhan katıldı.

 Prof. Dr. Mehmet Zelka’nın üniversite’nin çalışmalarına ilişkin katılımcılara bilgi verdiği toplantıda sunumun ardından mütevelli heyeti toplantısını idare etmek üzere bir divan oluşturuldu. Toplantının divan başkanlığına Ahmet Tanrıverdi, sekreterliğine ise Ahmet Furkan Tarhan seçildi. 3 gündem maddesinin görüşüldüğü heyet toplantısında 3 madde de karara bağlandı.

 Oy çokluğuyla üniversite mütevelli heyeti başkanlığına Ahmet Furkan Tarhan, üniversiteye vekâleten rektör olarak da Prof. Dr. Nevzat Tarhan seçildi. Dilek ve temennilerin ardından toplantı sona erdi.
 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al