Rehber hocalara önemli tavsiye!

Prof. Dr. Nevzat Tarhan’dan Rehber hocalara önemli tavsiye!

Rehber hocalara önemli tavsiye!

İstanbul İlçeler Rehberlik Araştırma Merkezi müdürleri aylık olağan toplantılarının sonuncusunu Üsküdar Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirdi. Toplantı öncesinde müdürlere selamlama konuşması yapan Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan, meslek hayatınızca şahit olduğunuz önemli olguların içerisinde yer aldığı “Olgu Defterleri” oluşturun tavsiyesinde bulundu.

İstanbul ilçeler Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürleri Toplantısı Üsküdar Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.Rehber hocalara önemli tavsiye!

Üsküdar Üniversitesi Merkez Yerleşkede bir araya gelen müdürlere Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan hoş geldiniz konuşması yaptı.

Okulların zor öğrencilerinin sizlere geliyor olmasına bağlı zor görevin rehber öğretmenlere düştüğünün altını çizen Rektör Tarhan, şahit oldukları olguların içerisinde toplandığı bir olgu defteri oluşturmaları tavsiyesinde bulundu. Mevcut yüz sorunun % 80’nin genelde tekrarlayan sorunlar olduğunu ifade eden Tarhan, kalan %20’lik kısmının çözülmesi halinde sorunların tamamıyla ortadan kaybolacağını kaydetti.  

Şuan okullarda eğitim gören Y ve Z kuşaklarına da konuşmasında dikkat çeken Tarhan, eğitim planları yapılırken “Koruyucu Ruh Sağlığı” planlamasının da göz ardı edilmemesi gerektiğini hatırlattı. Tarhan koruyucu ruh sağlığı çalışmalarının en az bağımlı olan kişilerle uğraşmak kadar önemli olduğuna da vurgu yaptı.

 Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: