RAHAT UYUYUN!

RAHAT UYUYUN!

Şaban ÖZDEMİR(NPGRUP)

Gün boyu yorulan ve yıpranan sinir sisteminin onarıma alındığı, gün içinde edinilen bilgilerin ayıklanıp, depolandığı hal olarak tanımlanan uyku, düzensiz ve kalitesi düşük olduğunda kişinin ruh yapısını olumsuz yönde etkiliyor. Kişilerin neden uyuyamadığı ve ne gibi uyku sorunlarınlarıyla karşılaştığına dair herşey bu akşam İyi Bak Kendinede.  Yaz aylarında uyku konusunda kendinizi huzurlu hissetmiyorsanız programı izleyin.

 


Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu, Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı " İyi Bak Kendine" yeni konu ve konuklarıyla bu akşam ÜLKE TV ekranlarında evinize konuk oluyor. Kendine iyi bakmak isteyenlerin severek seyrettiği, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulup, çözümler ürettiği ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine'de bu akşam, "YAZ AYINDA ARTAN UYKU SORUNLARI" enine boyuna masaya yatırılıyor.

NPİSTANBUL Hastanesi'nden Dr. Gül Eryılmaz ve Dr. Önder Kuzu uyku sorunlarını mercek altına alıyor.

- Uyku neden kaçar?
- Hangi durumlar uykuyu kaçırır?
- Yaz aylarında uyku azalır mı?
- Panik atak uykuyu kaçırır mı?
- Hangi yaz içecekleri uykuyu kaçırır?
- Uyku kaç saat olmalı, yeterli uyku tanımı nedir?
- Uyku nedir, nasıl bir eylem ya da eylemsizlik?
- Uykuda vücut nasıldır?
- Uykuda ortaya çıkan hareket bozuklukları nelerdir?
- Huzursuz bacak sendromu nedir?
- Uyur gezerlik nedir?
- Kişi neden kabus görür?
- Uykuda panik atak neden yaşanır?
- Diş gıcırdatma neden kaynaklanır?
- Uykuda korku nöbeti ne demektir?
- Horlama neden olur?
- Psikiyatrik hastalıklara bağlı hareket bozuklukları nelerdir?

- Hareket bozukluğu vücudun hangi bölgesinde olur?

... gibi merak edilen soruları uzmanlar İyi Bak Kendine'de Uğur Canbolat'a değerlendirecek. 
Canlı bağlantılar ile seyirci sorularının da alınacağı programda 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları, stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanların soruları da cevap bulacak.
Bugün 23.30'dan sonra ÜLKE TV' ekranlarında seyirciyle buluşacak program, TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenebilecek.
 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al