PSİKOLOJİNİZ BOZULMASIN

PSİKOLOJİNİZ BOZULMASIN

Hürriyet Aile     

Yaşınız ne olursa olsun her cilt tipine göre bakım önerilerini okuyun. Cilt sorunları psikolojinizi bozmasın.

 


Cildimiz her ne kadar kendini düzenli olarak yenilese de yaşla veya dışarıdan kaynaklı toksinlerle birlikte bu yeteneğini giderek kaybeder. Kalitesiz veya yetersiz yenilenme durumunda cilt sağlıksız bir görüntüye kavuşur. Yaşınız ne olursa olsun her cilt tipine göre bakım önerilerimize kulak verin.

- Cildiniz için en başta sağlıklı beslenmeniz şart! Çünkü sağlıklı beslenme beraberinde sağlıklı bir cilt getirir.

- Günde 8-10 saat arası uyku, cildin yenilenmesi için gereken süreçtir.

- Toxin atılımı, barsakların temizlenmesi ile cilt düzelir.

- Stresten uzak durmak cildi daha genç tutar.

- Derin nefes almak cildinize oksijen alımını hızlandır ve dolaşımı artırır.

- Bol su içmek, cildi daha diri gösterir.

- Cilt bakım planınıza temel cilt bakım ürünlerini de katarsanız daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.
En etkili cilt bakımı; arındırıcı, tonik ve nemlendirici ürünlerini doğru ve sistematik kullanmakla olur. Her cilt tipi için farklı seçimler yapmak gerekir. Arındırıcı makyaj kalıntılarını ve kiri iyi temizleyerek cildinizin nefes almasını sağlayın.

Nemlendirici SPF destekli olmalı, güneşin ters etkilerinden korumalı ve de aynı zamanda cildinize yeterli nemi sağlamalıdır. Yaşlanmaya sebep olan UVA ve yanıklara sebep olan UVB ışınlarını bloke eden etkili güneş koruyucuları tercih edin.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Randevu Al