PSİKOLOJİK SAVAŞ, GENİŞLETİLMİŞ SEKİZİNCİ BASKISIYLA RAFLARDA

PSİKOLOJİK SAVAŞ, GENİŞLETİLMİŞ SEKİZİNCİ BASKISIYLA RAFLARDA

Psikolojik savaş... Gündemden düşmeyen bir kavram, ve tabii, uygulamadan da. Kitlelerin ruh halini etkileyerek sonuç almaya çalışan enstrümanların devreye sokulduğu bu planlı ve örgütlü faaliyet artık sokaktaki insanın dahi sohbetlerine girmiş durumda. Prof Dr Nevzat Tarhan’ın, yayınlandığı günden bu yana ciddi anlamda ilgi gören kitabı Psikolojik Savaş/Gri Propaganda, genişletilmiş 8. baskısıyla yeniden gündemde.

 

TİMAŞ Yayınlarının okurlara sunduğu kitap geçtiğimiz günlerde yeniden gözden geçirildi ve gündemi işgal eden son olayların analizin yapıldığı yeni bölümlerle takviye edildi.

Askeri Psikolojik Savaş, Propaganda ve Beyin Yıkama, Beyin Kontrolü, Direnme Doktrini ve Sivil İtaatsizlik, Küreselleşme ve Yeni Dünya Düzeni, Psikolojinin Bugünü, Kavga Çıkaran Kişilikler, Korku Kültürü ve Eğitim, Kültürler Çatışması ve İnsan Psikolojisi, Toplumsal Algılamalar, Psikolojik Savaş ve Üniversiteler, Psikolojik Savaş, Ordu ve Rejim Tartışmaları, Savaştan Barışa Psikolojik Değişim, Irak Savaşı, Terör ve Bazı Uygulamalar kitapta ele alınan başlıca konular.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Randevu Al