Deprem Travma Psikolojisi

Psikolojide tam 45 seçmeli ders

Türkiye’de eğitim alanında farklı bir modeli hayata geçirmeye hazırlanan Üsküdar Üniversitesi, benimsediği tematik ve multidisipliner yaklaşımıyla ilkleri de öğrencilerine sunuyor.

Psikolojide tam 45 seçmeli ders

Türkiye’de eğitim alanında farklı bir modeli hayata geçirmeye hazırlanan Üsküdar Üniversitesi, benimsediği tematik ve multidisipliner yaklaşımıyla ilkleri de öğrencilerine sunuyor.

Öyle ki sadece psikoloji bölümde öğrenciler 45 seçmeli ders sunuluyor. Öte yandan öğrenciler özgün felsefe metinlerini okuyabilmeleri için Arapça, Grekçe ve Latince dersleri de alabilecekler. Üsküdar Üniversitesi katıldığı televizyon programlarında bugünlerde meslek seçimi telaşı yaşayan öğrencilere yeni yeni ufuklar açıyor. SHOW Tv’deGörkem İldaş’ın sunduğu Üniversite Medya programına konuk olan Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zelka ve İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğluüniversitenin çalışmaları ve geleceğin mesleklerine ilişkin çok önemli açıklamalarda bulundu. Üniversiteye ilişkin Görkem İldaş’ın sorularını yanıtlayan Zelka ve Ömerustaoğlu meslek seçimi arifesinde olan öğrencilere önemli hatırlatmalarda bulundu.

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ'Nİ TANIYIN

ÖĞRENCİLERE PSİKOLOJİ VE FELSEFE SOHBETLERİ

Öğrencilere sadece teori değil onun yanında üniversite bünyesindeki mevcut araştırma ve uygulama merkezlerinde pratik imkânı sunacaklarını vurgulayan Prof. Dr. Mehmet Zelka, öğrencilerin hiçbir yerde kolay kolay elde edemeyeceği tecrübe ve deneyimleri Üsküdar Üniversitesi’nde alanında otorite hocalardan öğreneceklerini söyledi. Zelka, 16 Temmuz-06 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek tanıtım günlerinde öğrencilerin bilgilenmelerine yönelik seminerler, psikoloji ve felsefe sohbetleri düzenleyeceklerini kaydetti.

BEYİN, BİLİNÇ VE DAVRANIŞI KONU ALAN ÜNİVERSİTE

Üniversite olarak bilim, eğitim ve sosyal sorumlulukları birlikte düşündüklerini vurgulayan İnsan veToplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğlu ise bilinç, beyin ve davranışı konu alan bir üniversite olduklarını söyledi. Amaçlarının bilginin en iyi şekilde üretilmesini sağlamak olduğunun altını çizen Ömerustaoğlu felsefeyi uygulamalı hale getireceklerini kaydetti.

FELSEFENİN ÖZGÜN METİNLERİ İÇİN ARAPÇA, LATİNCE VE GREKÇE DERSLERİ

Ders içeriklerine ilişkin de bilgi veren Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğlu sadece psikoloji bölümünde öğrencilerine 45 dersi seçmeli olarak sunduklarını söyledi. Zengin bir ders programıyla öğrencilerinin karşısına çıkacaklarını sözlerine ekleyen Ömerustaoğlu, öğrencilerin felsefenin özgün metinlerini okuyabilmeleri için de Arapça, Latince ve Grekçe derslerini de öğrencilerin faydasına sunacaklarını belirtti. PROGRAMI İZLEMEK İÇİN… Şaban Özdemir (NPGRUP)    
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi ve Üsküdar Belediyesi iş birliğinde depremzede ailelere ve çocuklarına yönelik psikolojik destek buluşması g
  • Üsküdar Üniversitesi, 10 yıldan bu yana Pozitif Psikoloji dersleri veriyor.
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından bu yıl “İyilik Bilimi / İyilikten Ne Doğar? & Deprem ve Travma Sonrası Büyüme” temasıyla düzenlenen 5. Uluslararası Po
  • “Gelecekte hayat kolaylaşabilir ancak insan kalmak çok kolay olmayabilir”
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Uluslararası Pozitif Psikoloji Kongresi, “İyilik Bilimi / İyilikten Ne Doğar? & Deprem ve T
  • Birleşmiş Milletler Uyuşturucu Kontrol Kurulu (INCB) 2022 Raporu, dünyayla aynı anda Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, 2005-2010, 2015-2022 ile
  • Randevu Al