PsikoHayat dergisinin yeni sayısı çıktı

PsikoHayat dergisinin yeni sayısı NP Grup’un 20. yılında çıktı.

PsikoHayat dergisinin yeni sayısı çıktı

Üsküdar Üniversitesi tarafından NPİSTANBUL Beyin Hastanesi desteğiyle çıkarılan PsikoHayat dergisinin 20’nci sayısı okuyucusuyla buluştu. NP Grup’un 20. Kuruluş yıldönümünde çıkan PsikoHayat, psikiyatri, psikoloji ve nöroloji alanlarında son gelişmelerin yer aldığı birbirinden zengin içeriği ile dopdolu.

Üsküdar Üniversitesi Yayınları’ndan üç aylık periyotlarla çıkan PsikoHayat dergisinin yeni sayısı, NP Grup’un 20’nci yıldönümünde yayınlandı. Üniversitenin uygulama ortağı olan NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’nin psikiyatri kliniğinden beyin hastanesine uzanan serüveni başta olmak üzere birbirinden farklı konu başlıkları ve röportajlar yer alıyor.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, 20 yıllık serüveni anlattı

PsikoHayat dergisinin 20’nci sayısında Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Kadıköy Bahariye Caddesi’nde 70 metrekarelik bir muayenehanede başlayıp bugün Avrupa’nın ikinci, Türkiye’nin ilk beyin hastanesi unvanına sahip NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’nin 20’nci hizmet yılını kutlamasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Prof. Dr. Nevzat Tarhan, NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’nin kuruluşundan günümüze kadar uzanan hikâyesini anlattı.

Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ yola çıkma gayelerini paylaştı

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’nin kuruluşundan bu yana aktif görev alan birçok uzmanın hastanenin kuruluş serüvenini ve yola çıkma gayelerini anlattığı dergide, Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile bir muayenehanede başladıkları çalışmaları ve hastanenin sağlık yolculuğunu değerlendirdi. Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın Özel Kalem Müdürü Naringül Aksu’nun da Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile tanışma hikâyesine yer verilen yeni sayıda Aksu, Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile anılarını paylaştı.

Dr. Alain Gregoire ile özel röportaj

Anne ve bebek ruh sağlığı alanında gerçekleştirdiği küresel çaptaki faaliyetlerle tanınan ve Dr. Alain Gregoire, PsikoHayat dergisi, 20’nci sayısına  “Anne ruh sağlığı ve çocuğun geleceği” konusunda özel röportaj verdi ve annenin ruh sağlığının çocuğun geleceğini etkilediğine dikkat çekti.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a 2019 Golden Axon Liderlik Ödülü verildi

Dergide yer alan haberler arasında Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın, Beyin Haritalama Vakfı tarafından 2019 Golden Axon Liderlik Ödülü’ne layık görüldüğü haberi de yer aldı. Liderlik sahipleri arasındaki tek Türk olan Tarhan’a ödülü, Los Angeles’ta düzenlenen törende takdim edildi.

Türkiye’nin Öfke Haritası açıklandı

Üsküdar Üniversitesi, lisansüstü öğrencileri 2018 yılında 25 bin kişinin katılımıyla Türkiye Bağımlılık Risk Profili ve Ruh Sağlığı Haritasını çıkardı. Sosyal Bilimler Enstitü Müdürü Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar ve Psikoloji Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Hüseyin Ünübol’un öncülüğünde yürütülen çalışma kapsamında Hostilite (ÖfkeDüşmanlık- Saldırganlık) Analizi, çarpıcı veriler içeriyor.

İstanbul Emniyeti ile iş birliği protokolü imzalandı

Üsküdar Üniversitesi, artan şiddet olaylarının önlenmesine yönelik İstanbul Emniyeti ile ‘Sosyal ve Bilimsel İşbirliği Protokolü imzalandı. Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Rektör Yardımcısı, ŞİDAM Müdürü Prof. Dr. Sevil Atasoy, Sosyal Bilimler Enstitü Müdürü Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar şiddet ve suç olaylarının önlenmesi için yapılması gerekenleri değerlendirdi.

Üsküdar Üniversitesi vizyonu değerlendirildi

PsikoHayat’ın yeni sayısında yer alan konular arasında Üsküdar Üniversitesi’nin, geleceğe odaklanmayı temel alan vizyon toplantılarının ilkini gerçekleştirdiği haberine de yer verildi. Dünya, Türkiye ve sektör başlıklarının konuşulduğu ve tam gün süren toplantıda Üsküdar Üniversitesinin mevcut durumu değerlendirildi. Arzulanan marka algısı ve stratejiler belirlenerek konumlandırma stratejileri ve stratejik yol haritaları çizildi.

 Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Zeytinyağı, balık, baklagil tüketimi ergenlik depresyonu riskini azaltıyor
  • Genetik, doğum şekli, yaş, yaşamın sürdürüldüğü coğrafya, antibiyotik kullanımı ve en önemlisi uygulanan diyet, bağırsak mikrobiyotasını değiştiren fa
  • Büyük küçük herkesin severek tükettiği çikolata besin değeri açısından oldukça zengin. Diyetisyen Özden Örkcü, %70-85 oranında kakao içeren 100 gramlı
  • Üsküdar Üniversitesi ve "Beyin Haritalama ve Tedavileri Derneği (Society for Brain Mapping and Therapeutics - SBMT) tarafından düzenlenen Balkanlar ve
  • Kurban Bayramında şeker ve şekerli besinlerle et tüketiminin de arttığını belirten Diyetisyen Özden Örkcü; özellikle obezite, yüksek tansiyon, kalp-da
  • Çörek otu, çörek otu, roma kişnişi olarak da adlandırılan çörek otu (Nigella sativa), keskin kokulu tohumları için yetiştirilen, baharat olarak ve şif
  • Randevu Al