Psikoacil ambulansının başarısı tescillendi

Türkiye’nin ilk Nöropsikiyatri Hastanesi olan NPİstanbul Hastanesi’nin psikiyatrik acil danışanlarına müdahale için kullandığı özel donanımlı ambulans, Türk Patent Enstitüsü tarafından tescillendi.

Türkiye’nin ilk Nöropsikiyatri Hastanesi olan NPİstanbul Hastanesi’nin psikiyatrik acil danışanlarına müdahale için kullandığı özel donanımlı ambulans, Türk Patent Enstitüsü tarafından tescillendi.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın, hasta güvenliğinin en üst düzeyde tutularak nakil işleminin sağlanması amacıyla tasarladığı ambulans, içerisindeki yumuşak odası ve donanımıyla diğer ambulanslardan ayrılıyor. Başarısı tescillenen ambulans, dünyada bir benzeri olmamasıyla da önem taşıyor. Tanı, tedavi ve hasta güvenliğinden hiçbir şekilde ödün vermeyen, Türkiye’de ilk defa psikiyatri, psikoloji ve nöroloji disiplinlerini tek çatı altında tutarak danışanlarına multidisipliner tedavi hizmeti sunan NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi, bir başarısını daha tescilledi. Türkiye’nin ilk Nöropsikiayatri Hastanesi NPİstanbul Hastanesi, acil hastalarına müdahale için özel olarak tasarlayıp hizmete sunduğu PSİKOACİL ambulansı, Türkiye Patent Enstitüsü’nce de tescil edildi. Hastanenin kuruluşuyla birlikte Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan tarafından hasta güvenliğinin en üst düzeyde tutularak nakil işlemlerinin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla tasarlanan özel donanımlı bu ambulans, başarısını da tescillemiş oldu. 24 saat hazır bekletilen ve Türkiye’nin her bölgesinden anında hasta nakli gerçekleştirebilen ambulans, diğer ambulansların sahip olduğu tüm teknik özelliklere sahip. Ambulansta farklı olarak konfor ve teknolojik donanımın yanında hastaların güvenli bir şekilde taşınması için tasarlanmış yumuşak odası bulunuyor. Yumuşak oda hastaların kendileri ve çevresindekilere zarar vermemeleri için önem taşıyor. Çevresi özel bir madde ile çevrelenmiş bu odada danışana müdahale ediliyor, güvenli bir şekilde hastaneye nakli sağlanıyor. Türk Patent Enstitüsü’nün Tasarım Tescil Belgesi verdiği PSİKOACİL Ambulansı, hasta güvenliği standartları konusunda dünyanın önemli otoritelerinden kabul edilen JCI (Joint Commission International) tarafından da övgüye layık görülmüş, öte yandan uygulama JCI standartlarına refere edilecek dünya çapında bir tasarım olduğu vurgulanmıştı.     VİDEO İÇİN…  Şaban Özdemir(NPGRUP)

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al