PSİKİYATRİK HASTALIKLARDA YARGILAMA MASAYA YATIRILIYOR

PSİKİYATRİK HASTALIKLARDA YARGILAMA MASAYA YATIRILIYOR

Şaban ÖZDEMİR (NPGRUP)

Psikiyatrik hastalıklarda oluşan algı bozuklukları ve düşünce bozuklukları nelerdir? Yargılama ne ifade eder? İçgörü nedir, hangi durumlarda bozulur? Psikiyatrik hastalıklarda yargılama ve içgörü   ye ilişkin herşey Uğur Canbolat'ın sunumuyla bu akşam "İyi Bak Kendine" programında.

 


Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu, Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı " İyi Bak Kendine" yeni konu ve konuklarıyla bu akşam ÜLKE tv ekranlarında sizinle oluyor.

Kendine iyi bakmak isteyenlerin severek seyrettiği, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulup, çözümler ürettiği ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine'de bu akşam, "Psikiyatrik hastalıklarda yargılama ve içgörü" tartışmaya açılıyor.

NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesinden Dr. Birim Sungu Danışmant ve Psk. Fatih Dane'nin konuk olacağı programda hastalığa ilişkin merak edilen sorular, uzman agızlardan cevap bulacak.

Psikiyatrik hastalıklarda oluşan algı bozuklukları nelerdir?

Psikiyatrik bozukluklarda oluşan düşünce bozuklukları nelerdir?

Psikiyatrik bozukluklarda duygu-düşünce davranış nasıl etkilenir?

Psikiyatrik bozukluklarda beyin işlevleri nasıl bozuluyor?

Beyinde hangi alanlar nasıl bozuluyor?

Yargılama ne demektir?

Yargılama bozukluğu nedir?

Yargılama bozukluğu nasıl oluşur?

Yargılama bozukluğunun aşamaları var mıdır?

Yargılama bozuklunun ilk işaretleri nasıl ortaya çıkar?

Yargılama bozukluğunda genetiğin rolü var mı?

Ne gibi hayat olayları yargılama bozukluğuna neden olur?

Bağımlılıklar, madde yargılama bozukluğuna neden olur mu?

İçgörü nedir?

İçgörü herkeste var mıdır?

İçgörü nasıl gelişir?

Varolan içgörü bozulur mu?

İçgörü hangi durumlarda bozulur?

Travmalar bozar mı?

Bencillik içgörüye engel mi?

Psikiyatrik hastalıklarda yargılama ve içgörüye ilişkin daha fazlası Uğur Canbolat'ın sunumuyla İyi Bak Kendine programında masaya yatırılıyor.

Canlı bağlantılar ile seyirci sorularının da alınacağı programda 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları, stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanların soruları da cevap bulacak.

Bugün 23.30'dan sonra ÜLKE TV' ekranlarında seyirciyle buluşacak program, TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenebilecek.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al