PSİKİYATRİK HASTALIKLARDA YARGILAMA MASAYA YATIRILIYOR

PSİKİYATRİK HASTALIKLARDA YARGILAMA MASAYA YATIRILIYOR

Şaban ÖZDEMİR (NPGRUP)

Psikiyatrik hastalıklarda oluşan algı bozuklukları ve düşünce bozuklukları nelerdir? Yargılama ne ifade eder? İçgörü nedir, hangi durumlarda bozulur? Psikiyatrik hastalıklarda yargılama ve içgörü   ye ilişkin herşey Uğur Canbolat'ın sunumuyla bu akşam "İyi Bak Kendine" programında.

 


Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu, Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı " İyi Bak Kendine" yeni konu ve konuklarıyla bu akşam ÜLKE tv ekranlarında sizinle oluyor.

Kendine iyi bakmak isteyenlerin severek seyrettiği, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulup, çözümler ürettiği ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine'de bu akşam, "Psikiyatrik hastalıklarda yargılama ve içgörü" tartışmaya açılıyor.

NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesinden Dr. Birim Sungu Danışmant ve Psk. Fatih Dane'nin konuk olacağı programda hastalığa ilişkin merak edilen sorular, uzman agızlardan cevap bulacak.

Psikiyatrik hastalıklarda oluşan algı bozuklukları nelerdir?

Psikiyatrik bozukluklarda oluşan düşünce bozuklukları nelerdir?

Psikiyatrik bozukluklarda duygu-düşünce davranış nasıl etkilenir?

Psikiyatrik bozukluklarda beyin işlevleri nasıl bozuluyor?

Beyinde hangi alanlar nasıl bozuluyor?

Yargılama ne demektir?

Yargılama bozukluğu nedir?

Yargılama bozukluğu nasıl oluşur?

Yargılama bozukluğunun aşamaları var mıdır?

Yargılama bozuklunun ilk işaretleri nasıl ortaya çıkar?

Yargılama bozukluğunda genetiğin rolü var mı?

Ne gibi hayat olayları yargılama bozukluğuna neden olur?

Bağımlılıklar, madde yargılama bozukluğuna neden olur mu?

İçgörü nedir?

İçgörü herkeste var mıdır?

İçgörü nasıl gelişir?

Varolan içgörü bozulur mu?

İçgörü hangi durumlarda bozulur?

Travmalar bozar mı?

Bencillik içgörüye engel mi?

Psikiyatrik hastalıklarda yargılama ve içgörüye ilişkin daha fazlası Uğur Canbolat'ın sunumuyla İyi Bak Kendine programında masaya yatırılıyor.

Canlı bağlantılar ile seyirci sorularının da alınacağı programda 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları, stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanların soruları da cevap bulacak.

Bugün 23.30'dan sonra ÜLKE TV' ekranlarında seyirciyle buluşacak program, TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenebilecek.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al