PSİKİYATRİDE YATIŞ HANGİ DURUMDA ŞART

PSİKİYATRİDE YATIŞ HANGİ DURUMDA ŞART

Şaban ÖZDEMİR(NPGRUP)

Psikiyatrik rahatsızlıklara ilişkin tedavi yöntemleri İyi Bak Kendenide… Hangi psikiyatrik rahatsızlıklarda hangi tedaviler uygulanıyor? Kişi hangi durumda yatış yapmalı? Hangi hastalıklarda ayakta tedavi uygulanır? Uğur Canbolat ve konukları bu akşam Psikiyatrik hastalıklar ve tedavi şekillerini irdeliyor…

 


Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu, Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı " İyi Bak Kendine" yeni konu ve konuklarıyla bu akşam ÜLKE TV ekranlarında evinize konuk oluyor. Kendine iyi bakmak isteyenlerin severek seyrettiği, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulup, çözümler ürettiği ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine'de bu akşam, "PSİKİYATRİDE YATIŞ GEREKTİREN DURUMLAR" enine boyuna masaya yatırılıyor.

NPİSTANBUL Etiler Polikliniği'nden Dr. Özlem Mestçioğu Gökmoğol ile NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi'nden Dr. Gül Eryılmaz psikiyatrik hastalıkların tedavisini mercek altına alıyor.

- Psikiyatrik tedavi nedir?
- Ayaktan tedavi nasıl olur?
- Hangi durumlarda yatış önerilir?
- EKT nedir bunun için yatış gerekli mi?
- Şizofrenin hangi formlarında yatış endikasyonu vardır?
- Bağımlılıkta yatış neden gerekli?
- Kriz müdahalede donanım önemli mi?


... gibi merak edilen soruları uzmanlar İyi Bak Kendine'de Uğur Canbolat'a değerlendirecek. 

Canlı bağlantılar ile seyirci sorularının da alınacağı programda 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları, stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanların soruları da cevap bulacak.

Bugün 23.30'dan sonra ÜLKE TV' ekranlarında seyirciyle buluşacak program, TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenebilecek.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Randevu Al