Psikiyatride tedavide işbirliği önemli

Üsküdar Üniversitesi’nden 3 öğretim üyesi Profesör psikiyatrik tedavide yüksek başarı için Londra’da düzenlenen “Tedavi İşbirliği Programı”na katıldı.

Psikiyatride tedavide işbirliği önemli

Üsküdar Üniversitesi’nden 3 öğretim üyesi Profesör psikiyatrik tedavide yüksek başarı için Londra’da düzenlenen “Tedavi İşbirliği Programı”na katıldı.

Üsküdar Üniversitesi, Türkiye’nin farklı bölgelerinde görev alan psikiyatri uzmanları ve asistanlara eğitim vermek için Londra’da düzenlenen “Tedavi İşbirliği Programı”na katıldı. Eğitimle psikiyatrik tedavilerde başarı hedefleniyor. 27 Şubat - 02 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen "Tedavi İşbirliği Programı" eğiticilerin eğitimi toplantısına Üsküdar Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Orhan Doğan, Prof. Dr. Nesrin Dilbaz ve Prof. Dr. Oğuz Karamustafalıoğlu katıldı. Akademisyenler olarak Türkiye’nin çeşitli illerindeki psikiyatri uzmanları ve asistanlarına eğitim vereceklerini ifade eden Prof. Dr. Orhan Doğan; “Öğretim üyelerimiz psikiyatrik tedavilerin başarılı olması ve hastanın yaşam kalitesinin artırılması için tedavide hasta ve hastanın aile üyelerinin işbirliği, tedaviye uyumları önemli; özellikle tedavi olmaya direnen hastalarda bu program yararlı olacaktır” dedi. Şaban Özdemir (NPGRUP)
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al